DIZAJNS

blog wnętrzarski

Kategoria: Porady

Panele fotowoltaiczne – czy to się opłaca ?

W obecnych czasach dość często słyszymy o podwyżkach cen gazu, wody czy prądu. W perspektywie kilku lat wiąże się to ze sporymi kosztami. Mamy jednak na to rozwiązanie! Panele fotowoltaiczne, dzięki którym wytworzysz własny prąd. Czy to się opłaca?

Read More

Jak „pozbyć się” kabli ?

Wraz z rozwojem technologii w naszych domach możemy znaleźć coraz więcej elektronicznych sprzętów, które wymagają podłączenia do sieci. Efektem tego w naszym mieszkaniu pojawiają zwoje nieestetycznie wyglądających kabli i przewodów. Poniżej podamy kilka sposobów na wiszące kable.

Read More

Jak dobrać karnisz do wnętrza?

Choć moda na aranżacje okienne zmienia się z sezonu na sezon, warto wiedzieć jaki karnisz do kuchni, do salonu, czy sypialni wybrać. Mimo że obecnie popularne są żaluzje a karnisze kojarzone są ze stylistyką tradycyjną, to nie da się ukryć, że zasłony i firany w doskonały sposób potrafią odmienić wystrój całego wnętrza.

Read More

Czy warto postawić na płytki imitujące drewno?

Drewno jest bardzo uniwersalnym a zarazem eleganckim materiałem, który wygląda świetnie w każdym pomieszczeniu. Nie bez powodu tak często wykorzystywane jest w dekoracji wnętrz. Taka podłoga jest elegancka i piękna, ale bywa kłopotliwa przez swoją delikatność i dość niską odporność na wilgoć oraz wodę. Na ratunek przychodzą płytki imitujące drewno.

Read More

4 zasady, jak dobrać idealny dywan do wnętrza

Dywan pełni funkcję zarówno dekoracyjną jak i praktyczną. Ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Jednak wszyscy się zgodzą, że sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne ciepłe.

Read More

Radzimy, jak wybrać ogrzewacz gazowy na taras i jak z niego korzystać

Ogrzewacze gazowe, których bogatą gamę oferuje polska marka Kratki, szczególnie przydatne okazują się teraz, gdy wśród obostrzeń poszukujemy bezpiecznych i komfortowych warunków do korzystania z uroków pleneru oraz spotkań z bliskimi, przyjaciółmi, znajomymi. Oto garść praktycznych rad – co warto wiedzieć przed zakupem tego typu urządzenia, jak wybrać najlepszy dla siebie model, a…

Read More

Jak technologia wspiera nas w nowej rzeczywistości?

Pandemia niemal na każdej dziedzinie życia wymusiła reorganizację. Zmieniła sposób, w jaki pracujemy, uczymy się, a nawet, w jaki spędzamy wolny czas. Ma również ogromny wpływ na nasz kontakt z bliskimi. W obliczu tych zmian może nam pomóc technologia, która od lat towarzyszy człowiekowi w codziennym życiu.

Read More

5 rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując suszarkę automatyczną

Brak konieczności rozwieszania ubrań, odzyskanie przestrzeni w domu, łatwiejsze prasowanie to tylko niektóre zalety posiadania suszarki automatycznej. Wybierając suszarkę warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

Read More

Ile może pomieścić jedna garderoba?

Polski klimat sprawia, że potrzebujemy wielu ubrań, aby dostosować się do zmian pogody. Do tego dodajmy stroje wieczorowe, wyposażenie sportowe i akcesoria. Jak sprawić, by garderoba była dobrze zorganizowana przez cały rok? Jak zaplanować system przechowywania, by był komfortowy i ergonomiczny?

Read More

Jak dbać o sprzęt AGD? Fakty i mity

Wiele osób kupuje sprzęt AGD, wierząc, że będzie służył im przez lata. Czy to jednak możliwe? Zdecydowanie tak. Należy tylko pamiętać o przestrzeganiu kilku ważnych wytycznych. Poniżej przedstawiamy najczęstsze mity oraz garść istotnych faktów, które wydłużą cykl życia sprzętów domowych. Sprawdźcie, czy wiedzieliście o nich wszystkich!

Read More