Farby wewnętrzne do ścian – jak wybrać najlepsze?

farby

Bardzo ważna część prac wykończeniowych w domu lub mieszkaniu to pomalowanie ścian. To właśnie farba nadaje bardzo dużo charakteru pomieszczeniu i ma ogromny wpływ na jego wygląd. Z jej pomocą można na przykład optycznie powiększyć pomieszczenie, czy też sprawić, że będzie przytulne. Jak jednak wybrać najlepsze farby wewnętrzne do ścian?

Kiedy do pokrycia dachu wybrać blachodachówkę?

blachodachowka

Budując nowy dom, stajesz przed wieloma wyborami, np. jakie pokrycie dachu sprawdzi się najlepiej. Firmy dekarskie wykonują dachy pokryte dachówką ceramiczną, dachówką betonową, papą termozgrzewalną lub blachodachówką, a każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Kiedy więc do pokrycia dachu najlepiej sprawdzi się blachodachówka oraz jakie są jej najważniejsze atuty? Odpowiedzi znajdziesz w […]

Meble dębowe nie tylko lakierowane

meble debowe

Meble dębowe to produkty cenione od wielu lat. Lite drewno jest jednak materiałem organicznym, podatnym na działanie wilgoci, przez co z czasem może ulec biologicznemu rozkładowi. By temu zapobiec, podczas produkcji mebli z litego drewna, stosuje się preparaty i substancje o określonych właściwościach i działaniu, mające na celu zabezpieczenie mebli przed wilgocią i czynnikami zewnętrznymi. […]

Czy można kleić tapety na ścianę w poziomie?

tapeta na scianie

Horyzontalne ustawienie brytów tapety na ścianę nie jest łatwe, lecz technicznie wykonalne. Pozostaje pytanie o sens takiego postępowania. Kiedy warto rozważyć poziome ustawienie brytów? Jakie wzory tapet nadają się tylko do klejenia w pionie? Jaki typ oklein ściennych wybrać do instalacji w położeniu horyzontalnym? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

W jaki sposób pielęgnować drewniane drzwi?

drewniane drzwi

Drzwi wykonane z drewna mogą być przysłowiową kropką nad „i” w ogólnym wyglądzie całego domu. Tego typu drzwi stanowią również świetną wizytówkę. Żeby były ponadczasowe, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Nie jest ona bardzo wymagająca, ale trzeba przyswoić sobie kilka podstawowych kwestii. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak pielęgnować drzwi z drewna.

Na co zwracać uwagę przy wyborze butli gazowej?

butla gazowa

Zakup butli gazowej jest dobrym rozwiązaniem, jeśli szukamy ekonomicznych i wszechstronnych źródeł energii. Mogą one służyć jako element grzewczy zarówno w gospodarstwach domowych, jak i podczas wyjazdów turystycznych oraz biwaków. Ich zaletą jest to, że nie zajmują dużo miejsca, a ich posiadanie nie jest obwarowane wieloma uciążliwymi formalnościami. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach przy […]

Które oczyszczalnie przydomowe są najbardziej eko?

Które oczyszczalnie przydomowe są najbardziej eko? - dizajns.pl

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków w zastępstwie tradycyjnego szamba to ekologiczny sposób odprowadzania nieczystości powstałych w gospodarstwie domowym. Obecnie istnieje kilka rodzajów oczyszczalni. Poszczególne typy różnią się pomiędzy sobą m.in. budową, możliwością odzyskania oczyszczonej wody oraz metodą jej odprowadzania w finalne miejsce zrzutu. Które z dostępnych na rynku rozwiązań są najbardziej ekologiczne? Zapraszamy do lektury artykułu.

Jak dobrać odpowiednią moc pieca stalowego?

kominy

Moc kotła grzewczego to parametr, który określa maksymalną moc, jaką dany kocioł może osiągnąć podczas grzania. Oblicza się ją przy założeniu, że użytkownik korzysta z paliwa rekomendowanego przez producenta. Na rynku dostępne są piece o dużej rozpiętości mocy, dlatego warto wiedzieć, jak przekłada się ta wartość na możliwości kotła i jego działanie. Z tego artykułu […]

Rolety w kasecie czy bez – na co się zdecydować?

rolety

Roleta to modna, funkcjonalna i estetyczna osłona okienna, dzięki której można nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, jednocześnie zapewniając sobie izolację termiczną. Bogaty wybór produktów tego typu sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Dostępne są zarówno rolety wolnowiszące, jak i rolety umieszczone w specjalnej kasecie. Podpowiadamy, na które najlepiej się zdecydować.

Ława – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Ława - w jakich wnętrzach się sprawdzi? - dizajns.pl

Ława to obowiązkowy element w każdym salonie, choć dziś częściej nazywana jest po prostu stolikiem kawowym. Dlaczego cieszy się tak dużą popularnością i w jakich wnętrzach będzie prezentować się najbardziej efektownie?