DIZAJNS

blog wnętrzarski

Kategoria: Sypialnia

Aromaterapia – piękne zapach lepszy sen

Sypialnia to miejsce, które ma zapewnić nam dobry i zdrowy sen. Wygodny materac i dobrze dobrana poduszka mogą zdziałać cuda, ale niekiedy to może nie być wystarczające. Kładziesz się i nie możesz zasnąć, próbowałeś już wszystkiego, ale nic nie zdało egzaminu. Spróbuj aromaterapii w swoim domu.

Read More

Rośliny oczyszczające powietrze w sypialni

Rośliny w każdym wnętrzu ogrywają znaczącą rolę. Ożywiają przestrzeń, wprowadzają miłą atmosferę i upiększają pomieszczenie. W zasadzie, wszystkie najmodniejsze kwiaty doniczkowe sprawdzą się w miejscu, gdzie odpoczywamy, ale są takie rośliny do sypialni, które nawilżają i oczyszczają powietrze, produkując tlen.

Read More

Zaśnij patrząc w gwiazdy – sypialnia na poddaszu

Aranżacje sypialni na poddaszu upodobają sobie szczególnie romantyczki i romantycy. Kto nie chciałby zasypiać patrząc w gwiazdy przez okno dachowe? Przede wszystkim dlatego, że jest ona wyjątkowo pięknym, klimatycznym i przytulnym miejscem. Oprócz tego skosy nadadzą jej wyrazistego charakteru i sprawią, że będziemy się w niej dobrze czuli. Niestety aranżacja poddasza ze skosami…

Read More

Najlepsze poduszki do spania

Gdy kładziesz się spać, masz trudność z zasypianiem? Rankiem budzisz się zmęczona? Może męczą cię bóle kręgosłupa, karku czy szyi? Na jakość snu ma wpływ nie tylko dobrze dobrany materac, ale przede wszystkim poduszka. Ale jakie są najlepsze poduszki do spania?

Read More

Ściana za łóżkiem w sypialni – jaki materiał wybrać?

Ściana nad łóżkiem stanowi centralny punkt sypialni, dlatego jest jedną z najważniejszych płaszczyzn. Jako pierwsza rzuca się oczy, ale jest też najbardziej podatna na zabrudzenia. Dlatego też ochrona ściany przy łóżku jest również ważna jak jej dekoracja.

Read More

Jak odświeżyć swoją sypialnię na wiosnę?

Już za kilka tygodni powitamy pierwsze prawdziwie wiosenne dni, które są doskonałą okazją do tego, aby wprowadzić do wnętrza swojej sypialni wprowadzić nieco więcej świeżości. Wbrew pozorom nie trzeba uciekać się do generalnego remontu – wystarczy kilka drobnych zmian w wyposażeniu pokoju, aby cieszyć się nową, całkowicie odmienioną aranżacją. Zatem jak szybko i…

Read More

Jak zadbać o sen alergika?

Około 20 proc. osób w Polsce cierpi na różnego rodzaju alergie, a jedna z najpopularniejszych to alergia na roztocza kurzu domowego. Jest ona szczególnie dotkliwa w sezonie zimowym, kiedy temperatura spada, a w pomieszczeniach korzystamy z ogrzewania. Sprawdź, jak przygotować sypialnię przyjazną i bezpieczną dla osoby mającej uczulenie.

Read More

Sypialnia w minimalistycznym stylu

Minimalizm jest jednym z ponadczasowych trendów w projektowaniu wnętrz. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących umiarkowanie i porządek. To także styl, dzięki któremu nasza sypialnia stanie się oazę spokoju i dobrego samopoczucia. Poniższe rady pomogą ją urządzić w modnym stylu, którego główna zasada brzmi: im mniej, tym lepiej.

Read More

Dla rannych ptaszków i nocnych marków – dekoracje okienne do sypialni

Nie możemy zapomnieć o dekoracjach okiennych, które nie tylko chronią nas przed słońcem i zapewniają poczucie prywatności, ale także zdobią nasze wnętrze. Dobrze dobrane rolety czy zasłony doceniają wszyscy, zarówno miłośnicy wczesnego wstawania jak i ci, którzy lubią budzić się dopiero na drugie śniadanie.

Read More

Sypialnia, która wspiera zdrowy sen

Wystrój sypialni ma niebagatelny wpływ na jakość naszego odpoczynku i snu. Odpowiednio dobrane łóżko, optymalna twardość materaca, a nawet kolory ścian czy rodzaj podłogi mogą zdecydować o tym, czy będziemy czuć się zrelaksowani, czy wręcz przeciwnie – nadal pobudzeni do działania. Jak więc zaaranżować przestrzeń sypialni, by stała się ona domową oazą spokoju?

Read More