Jak udekorować ściany w sypialni? Tylko najlepsze pomysły

dekoracja sypialni

Sypialnia powinna być miejscem relaksu i odpoczynku, zapewniającym spokojny sen po wyczerpującym dniu. Nie znaczy to jednak, że powinno w niej znajdować się jedynie łóżko do spania. Wręcz przeciwnie – stylowe wnętrze sprawi, że przebywanie w sypialni będzie jeszcze bardziej komfortowe. Jak zatem udekorować ściany w sypialni? W poniższym artykule znajdziesz garść sprawdzonych pomysłów.

Obrazy do sypialni

Najprostszym, a jednocześnie najefektowniejszym sposobem na ozdobienie ścian są obrazy do sypialni. Stylowa grafika będzie się dobrze prezentowała zarówno nad łóżkiem, jak i na innych ścianach w pomieszczeniu, w zależności od lokalizacji mebli. Wybierając obrazy do sypialni, zwróć uwagę, aby były one spójne kolorystycznie z aranżacją pokoju. Możesz również zdecydować się na grafiki utrzymane w czarno-białej kolorystyce, która działa uspokajająco i relaksująco, a jednocześnie dodaje szyku i modnego stylu pomieszczeniu.

Dużą popularnością cieszą się tryptyki, tetraptyki oraz pentaptyki, czyli kompozycje składające się z kilku obrazów. Zawieszenie nad łóżkiem tak efektownej kompozycji graficznej sprawia, że Twój pokój będzie się pięknie prezentował.

Cotton balls lights

Ciekawą propozycją zdobiącą sypialniane ściany są również cotton balls lights. To rodzaj oryginalnego oświetlenia, który spełnia funkcję praktyczną i dekoracyjną. Bawełniane świetlne girlandy występują w różnych kolorach i wielkościach. Pięknie udekorują wezgłowie łóżka, a także znajdującą się za nim ścianę. Wprowadzają do wnętrza delikatne, romantyczne światło, tworząc w ten sposób niezwykły klimat.

Słomiana mata na ścianie

Słomiane maty wieszane na ścianach to hit aranżacyjny epoki PRL-u. Dziś jednak maty ze słomy wracają do łask ze względu na swą praktyczność i oryginalność. Na macie możesz wygodnie umieścić dowolne fotografie, plakaty, grafiki czy drobne pamiątki. Sprawdzą się one również jako tło dla zasuszonych kwiatów, a także ususzonych plastrów pomarańczy lub cytryny. Mata słomiana świetnie sprawdzi się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu boho.

Ściana w kontrastowym kolorze

Ciekawym sposobem na ozdobienie i wyróżnienie ściany jest pomalowanie jej na inny kolor niż pozostałe ściany znajdujące się w pomieszczeniu. Zazwyczaj na inny kolor maluje się ścianę znajdującą się za wezgłowiem łóżka. Wybierając to rozwiązanie, pamiętaj, aby barwy nie były zbyt intensywne i jaskrawe. Tego typu kolory mogą bowiem wpływać negatywnie na możliwość zrelaksowania się i odprężenia.