DIZAJNS

blog wnętrzarski

Kategoria: Kuchnia

Popularne style do projektowania kuchni

W obecnych czasach kuchnia nie jest tylko miejscem, w którym przygotowuje się posiłki – to tu tętni codzienne życie domowników. Dość często spotykamy opcje, gdzie połączona jest z salonem – w takich przypadku trzeba zadbać o spójność stylistyczną między tymi dwoma pomieszczeniami. A jakie modne aranżacje kuchni wybieramy najczęściej?

Read More

Backsplash kuchni

Estetyczny i schludny wygląd kuchni to kluczowy punkt, który pozwala się dobrze czuć w tym pomieszczeniu. Nikt przecież nie będzie czuł się dobrze w przestrzeni, gdzie będą brudne, poplamione ściany. A dość często podczas smażenia czy gotowania drobinki tłuszczu rozpryskują się i osadzają się na powierzchni, szczególnie na ścianie nad blatem. Jaki materiał…

Read More

Okap wysuwany z blatu

Każdy z nas marzy o przytulnej, wygodnej, nastrojowej, dobrze zorganizowanej oraz funkcjonalnej kuchni. Szczególnie w małych kuchniach sprawdzą się wielofunkcyjne oraz ergonomiczne rozwiązania. Jednym z nich wysuwany okap zintegrowany z płytą indukcyjną.

Read More

Mała kuchnia z wyspą – czy to możliwe?

Nowoczesne kuchnie z wyspą cieszą się ogromną popularnością. Jednak istnieje grono osób, które uważa, że nie jest możliwe zastosowanie wyspy kuchennej w małej kuchni. Twierdzą, że jedynie w dużych przestrzeniach wyspa kuchenna spełni swoje zadanie. Jak się okazuje, wbrew powszechnej opinii wyspa kuchenna zmieści się w małej kuchni.

Read More

Polacy budują domy. Co do kuchni?

Duża kuchnia to duże możliwości. Z łatwością można podzielić ją na strefy, a na środku postawić wyspę. Warto także wyposażyć ją w pojemne szuflady, które z kilku powodów są lepsze niż szafki z zawiasami.

Read More

Otwarta kuchnia – wyzwanie czy ułatwienie przy wyborze okapu?

Postawienie na otwartą kuchnię staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w niejednym domu. Jej naturalną zaletą  jest fakt, że pasuje zarówno do małego jak i do dużego metrażu. Otwiera przed nami także wiele możliwości aranżacyjnych, choć dla niektórych mogą okazać się one wyzwaniem. Jaki okap wybrać do tego rodzaju kuchni, aby spełniał swoje zadanie, nie…

Read More

Kuchnia zanurzona w bieli

Biel może mieć odcień chłodniejszy i cieplejszy. Zupełnie też inny efekt dają szafki muśnięte błyszczącym lakierem, a inny matowe. Duży wpływ na odbiór tego koloru ma również najbliższe sąsiedztwo. Szczególnie w przypadku kuchni, która jest cała biała. Bo odbijają się w niej na przykład szara podłoga, wzmacniając jej wizualną sterylność, albo przeciwnie –…

Read More

Kuchnia w ceglanej scenerii

Kuchnia kocha cegłę, ponieważ jej urok jest ponadczasowy a design uniwersalny. Cegła na kuchennej ścianie dobrze komponuje się zarówno z zabudową meblową w klasycznym stylu, jak i nowoczesnymi aranżacjami. Wygląda efektownie w  tradycyjnym czerwonym kolorze, świeżej bieli czy wyrazistych, modnych wybarwieniach. Do jakich aranżacji pasuje ściana wyłożona cegłą?

Read More

Okap na miarę 2021 roku

Kuchnie już dawno przestały być jedynie powierzchnią służącą przygotowywaniu posiłków. One tętnią życiem każdego dnia. To w nich toczą się najbardziej poruszające historie, to tam się relaksujemy i dajemy ponieść kulinarnym fantazjom. Dlatego tak niebywale ważne jest, aby dostosować kuchnię pod nasze indywidualne potrzeby. Kiedy, jak nie teraz właśnie, jest na to najlepszy…

Read More

Kuchenne kreacje w czerni i złocie

Otworzyliśmy kuchnie na czerń, która pięknie prezentuje się na frontach mebli i doprawiliśmy sporą szczyptą złota. W mijającym roku te dwa kolory nadawały ton modnym aranżacjom. Wprowadzenie do kuchni czerni i złota to udany sposób na podniesienie jej prestiżu i stworzenie eleganckiej przestrzeni.

Read More