Okap wysuwany z blatu

wystroj kuchni

Każdy z nas marzy o przytulnej, wygodnej, nastrojowej, dobrze zorganizowanej oraz funkcjonalnej kuchni. Szczególnie w małych kuchniach sprawdzą się wielofunkcyjne oraz ergonomiczne rozwiązania. Jednym z nich wysuwany okap zintegrowany z płytą indukcyjną.

To innowacyjne rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Każdy, kto zdecyduje się na tego rodzaju sprzęt zyska dwa urządzenia w jednym.

Okap blatowy rodzaje

Wyróżniamy dwa rodzaje okapów blatowych:

  • Okap zintegrowany z płytą

Ten rodzaj okapu może przybrać formę prostokątnej lub okrągłej szczeliny.

  • Okap montowany na blacie

Może być to okap chowany w blacie, który wysuwa się na czas gotowania, ale również można go zamontować na stałe.

Intersujący design

Okap wysuwany z blatu jest jednocześnie elegancki i nowoczesny – to design, który pokochał świat. Docenią go klienci, dla których ważna jest estetyka oraz wydajność. Okap wysuwany z blatu będzie idealny we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych. W przypadku, gdy posiadamy wyspę kuchenną, okap oprócz swoich praktycznych funkcji, będzie pełni również funkcję dekoracyjną. Sprawdzi się zarówno w małych kuchniach, gdzie liczy się oszczędność miejsca, ale również w kuchni otwartej na salon, ponieważ pomoże zatrzeć granicę między jednym pomieszczeniem a drugim.

Okap zintegrowany z płytą montowany jest wraz z płytą na blacie i w przeciwieństwie to okapu wysuwanego, na czas gotowania pozostaje na swoim miejscu. Ponieważ okap ukryty jest w blacie nie rzuca się w oczy przez co nie przytłacza przestrzeni.

Czy warto kupić okap wysuwany z blatu?

Wielu z nas przyzwyczaiło się do tradycyjnych rozwiązań i z przymrużeniem oka podchodzi do takich nowości technologicznych. Zastanawiamy się jak działa taki okap wysuwany z blatu i czy spełnia swoją rolę. Jego zadaniem jest eliminacja nieprzyjemnych zapachów, pochłanianie tłuszczów, wilgoci czy bakterii. Co więcej, są montowane bliżej płyty grzewczej niż tradycyjny okap, a to oznacza, że opary szybciej zostają pochłonięte, gdyż mają krótszą drogę do przebycia. Dodatkowo uzyskamy więcej miejsca nad płytą grzewczą, a to pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie. Na korzyść okapu wysuwanego z blatu wpływa również znacznie cichsza praca. Aby okap wysuwany z blatu był wydajny, należy podłączyć go do ciągu wentylacyjnego – jego skuteczność może wzrosnąć wtedy nawet o 80%.

Pojawienie się tego rodzaju okapów zmieniło w dużym stopniu estetykę kuchni, zapewniając nie tylko oszczędność przestrzeni użytkowej, ale także nadając estetycznego eleganckiego wyglądu pomieszczeniu.