DIZAJNS

blog wnętrzarski

Kategoria: Salon

Fotel wypoczynkowy do pokoju dziennego

Salon to miejsce wypoczynkowe i ciężko wyobrazić go sobie bez wygodnych mebli takich jak kanapa, pufy czy fotele. To właśnie wokół nich toczy się życie towarzyskie i rodzinne. Dzięki nim salon będzie przytulny, a wnętrze stanie się oryginalne i niebanalne. To wszystko można osiągnąć poprzez wprowadzenie do salonu fotela wypoczynkowego.

Read More

Salon z cegłą na ścianie – piękne industrialne wnętrze

Styl industrialny cieszy się ogromną popularnością już od paru ładnych lat. Nic dziwnego, ma w sobie coś, co przyciąga. Pomimo surowości, jaką wyraża, wnętrze w stylu industrialnym może być przytulne i można czuć w nim ciepło domowego ogniska.

Read More

Oryginalne i ciekawe ozdoby na kominek w salonie

Kominek w salonie to nie tylko sposób na ogrzanie pomieszczenia, kiedy temperatura na zewnątrz drastycznie spada, to również świetny element dekoracyjny. Każdy, kto kiedykolwiek spędził wieczór przy kominku, wie jakie jest to przyjemne. Dlatego warto jest zadbać o to, aby w stylowy sposób go oprawić.

Read More

Mały ale funkcjonalny – salon w bloku

Urządzenie małego salonu to nie lada wyzwanie. To pomieszczenie zwykle musi pełnić wiele funkcji – musi znaleźć się tam miejsce na kącik telewizyjny czy meble wypoczynkowe. Jeśli zastanawiasz się jak urządzić mały salon zdecyduj się na proste style, które nie lubią przepychu. Idealnie sprawdzi się ciepły styl skandynawski lub surowy styl industrialny. Do…

Read More

Odczarować linoleum

Materiał naturalny, ekologiczny, atrakcyjny wzorniczo, a ponadto wytrzymały i odporny na zabrudzenia. Czy takie są nasze pierwsze skojarzenia, kiedy słyszymy nazwę linoleum? Niestety nie! Aby walczyć ze stereotypem i głęboko zakorzenionym w nas obrazem tego materiału, marka Forbo zorganizowała w zeszłym roku konkurs „Linoleum od nowa” dla architektów, projektantów i wykonawców. Dziś śmiało…

Read More

Rekuperacja w domu na ratunek alergikom

Zaledwie parę dni temu rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Dla wielu z nas cieplejsze miesiące oznaczają wybudzenie się z zimowego letargu. Niestety dla osób cierpiących na alergię, wiosna wiąże się ze zwiększonym występowaniem alergenów w powietrzu. Znaczenie mają nie tylko pyłki roślin, które silnie uczulają, szczególnie w marcu i kwietniu, ale także ogólny spadek jakości otaczającego nas…

Read More

Delikatne, subtelne i spokojne. Przepis na monochromatyczne wnętrze

Monochromatyczny pokój – odważny, przyciągający wzrok, dobrze przemyślany – może być przeciwieństwem nieśmiałości w aranżowaniu. Ale dla tych, którzy po prostu zbaczają z polichromatycznej ścieżki, myśl o jej stworzeniu może być wręcz onieśmielająca. Od czego zatem zacząć? Które kolory i zestawienia najlepiej się sprawdzą? Co można zrobić, aby ograniczona paleta nie wydawała się zbyt monotonna?

Read More

Salon w którym chce się przebywać

Owszem, wymienione aspekty odgrywają znaczącą role w tej konkretnej przestrzeni, jednak to właśnie podłodze powinniśmy przyjrzeć się ze szczególnym zainteresowaniem.

Read More

Przytulny minimalizm w zabytkowej kamienicy

Kawalerka w starej krakowskiej kamienicy wymagała świeżego spojrzenia i odpowiedniego podziału niewielkiego metrażu. Wyzwanie podjął architekt Karol Ciepliński z biura architektonicznego BLACKHAUS. Tak powstało nowoczesne wnętrze, w którym króluje przytulny minimalizm. Projekt został nagrodzony w konkursie Vasco Integracja z okazji jego 10-lecia.

Read More

Przytulne wnętrze, w którym biokominek tworzy niepowtarzalną atmosferę

Wszystko dzięki niezwykłemu wyczuciu projektantek z Naboo Studio oraz biokominkowi marki Kratki.pl, który stworzył nastrój w części dziennej apartamentu.

Read More