Ściana telewizyjna w salonie – czy sprawdzi się na niej kamień?

sciana telewizyjna

Salon to prawdziwe centrum dowodzenia każdego domu. Zwłaszcza jeśli stoi w nim telewizor. To właśnie w tym miejscu domownicy spędzają zazwyczaj swój wolny czas, poświęcając go na oglądanie filmów, sportu, czy też seriali. Warto więc zadbać o odpowiednią aranżację tego miejsca. Sprawdź, jak zaaranżować ścianę z użyciem kamienia. Sposób jest banalnie prosty.

Ściana telewizyjna – wyjątkowy pomysł na jej aranżacje

Jeśli lubisz godzinami spędzać czas na oglądaniu telewizji, to zadbaj o odpowiednią aranżację jego otoczenia. Nie dotyczy to tylko wyboru odpowiedniego stolika RTV, ale również zagospodarowania ściany telewizyjnej. Siłą rzeczy, często będziesz się w nią wpatrywać.

Mimo że ściana, przy której znajduje się telewizor pełni ważną rolę w aranżacji salonu, to jej wykończenie jest często pomijane przez właścicieli domów oraz mieszkań. Najczęściej umieszczane są na niej obrazki, a jej kolor nie różni się od koloru pozostałych ścian.

Proponujemy Ci zerwanie z tym marazmem. Alternatywą na zagospodarowania tej przestrzeni jest tzw. kamienna tapeta. Co to dokładnie jest?

Czym jest fornir kamienny?

Fornir kamienny, bo to właśnie ten materiał nazywany jest tapetą kamienną, lekki materiał wykończeniowy, do którego produkcji wykorzystuje się kamień łupkowy. Charakteryzuje się on dużą elastycznością, lekkością, a także odpornością na działanie wody. Forniry z kamienia powstają w wyniku obróbki skał łupkowych. Pozyskiwana w tym procesie kamienna płyta przyklejana jest do arkusza składającego się z włókna szklanego, kleju oraz żywicy. Całość ma grubość około trzech milimetrów.

Rozwiązanie to pojawiło się w naszym kraju stosunkowo niedawno, ale już zdobyło sporą popularność wśród nie tylko projektantów wnętrz, ale przede wszystkim wśród właścicieli mieszkań oraz domów.

Ściana telewizyjna z forniru kamiennego

Ze względu na swoje parametry fornir kamienny wykorzystywany jest w wielu pomieszczeniach. Doskonale sprawdza się zarówno w kuchniach i łazienkach, jak i podczas aranżacji salonu. Jego ogromną przewagą jest ogromna paleta kolorów, której jest dostępny. Klienci mogą wybierać w całym spektrum odcieni – od jasnych barw, aż po czarne kolory. Pozwala to bez trudu wybrać materiał, który doskonale uzupełni ścianę telewizyjną w salonie.

Co ważne, fornir kamienny nie jest podatny na szkodliwe działanie promieniowania UV. Oznacza to, że zaangażowana z jego pomocą ściana nie traci swojego blasku nawet z upływem lat.