Fotel wypoczynkowy do pokoju dziennego

fotel wypoczynkowy

Salon to miejsce wypoczynkowe i ciężko wyobrazić go sobie bez wygodnych mebli takich jak kanapa, pufy czy fotele. To właśnie wokół nich toczy się życie towarzyskie i rodzinne. Dzięki nim salon będzie przytulny, a wnętrze stanie się oryginalne i niebanalne. To wszystko można osiągnąć poprzez wprowadzenie do salonu fotela wypoczynkowego.

Czym różni się fotel wypoczynkowy od zwykłego?

Wygodne fotele wypoczynkowe różnią się od zwykłego fotela funkcjonalnością. Fotele wypoczynkowe nie są zbyt wysokie i posiadają miękkie siedzisko. Siedząc w takim fotelu możemy zrobić sobie drzemkę, poczytać książkę, obejrzeć telewizję, czy zjeść obiad.

Fotel plus podnóżek

Żaden fotel czy to wypoczynkowy czy zwykły, pomimo że pozwala odpocząć naszemu ciału, nie zagwarantuje ulgi nogom. Najlepszym dopełnieniem fotela będzie w takim przypadku podnóżek. Chyba nikomu nie trzeba powtarzać, że wyżej ułożone nogi to samo zdrowie – to idealny sposób na lepsze krążenie, żylaki, opuchlizny, ale także zmęczenie po ciężkim dniu w pracy. Możemy wyróżnić trzy typy podnóżków, tj. tak zwane ławki, okrągłe oraz kwadratowe.

A może szezlong?

Jeśli nie przypadł ci do gustu fotel plus podnóżek lub takie rozwiązanie nie pasuje do Twojego wnętrza, może zdecydujesz się na szezlong? Szezlong był synonimem luksusu XVIII-wiecznej Francji. Kształtem przypomina wydłużony fotel i klasyfikuje się go jako jednoosobową kanapę. Będzie strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy cenią niebanalne i praktyczne rozwiązania.

Popularne i modne fotele do salonu

W salonach od jakiegoś czasu można spotykać fotel typu uszak. Dlaczego cieszy się tak ogromną popularnością? Przede wszystkim jest bardzo uniwersalny, będzie pasował do wnętrz w stylu skandynawskim, nowoczesnym, ale również klasycznym. Cechuje je obszerne siedzisko i wysokie oparcie, które jest komfortowym podparciem dla kręgosłupa i pozwala się zrelaksować. Dostępne są w wielu kolorach, dlatego z łatwością można je dopasować do wnętrza.

Fotele do małego salonu

Najlepszy fotel do małego salonu to ten z długimi i jasnymi nóżkami. Kształt nóżek sprawi, że całe wnętrze optycznie się wysmukli i nabierze niezwykłego charakteru. Ponadto fotel do małego salonu powinien mieć lekką konstrukcję. Stylowy fotel do salonu powinien cechować się dobrze wyprofilowanymi podłokietnikami. Posiadając większe pomieszczenie możemy pokusić się o szersze boki, w przypadku małego salonu zdecydujmy się na węższe i smuklejsze podłokietniki, które nie przytłoczą wnętrza.

Niezależnie od tego jaki fotel wypoczynkowy do salonu wybierzemy, pamiętajmy, by służył on nam do odpoczynku i wpasował się we wnętrze.