Sofa z funkcją spania – jak wybrać odpowiedni model?

sofa narożna

Wybór idealnej sofy narożnej, która będzie się doskonale sprawdzać w dzień i w nocy to nie lada wyzwanie. Wbrew niektórym opiniom nie każda duża sofa będzie wygodna i idealnie nada się w nocy do spania. Nie oznacza to oczywiście, że jej dwie funkcje – wypoczynek w dzień i sen w nocy zupełnie się wykluczają.

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele modeli, które doskonale sprawdzają się w każdej sytuacji. Problem tkwi jedynie w samym wyborze sofy, która spełni wszystkie oczekiwania domowników i jednocześnie będzie wyglądała elegancko i designersko.

Sofa narożna rozkładana, czy nie?

Choć początkowo może się wydawać, że sofa narożna rozkładana – https://birdmeble.pl/sofy-rozkladane/narozne może się nie przydać, to warto się na nią zdecydować. Nigdy nie wiadomo, czy goście nie zdecydują się zostać na noc.

Mimo wszystko przed zakupem danego modelu należy się zastanowić, jak często sofa będzie rozkładana. Przyczyni się to przede wszystkim na wybór mechanizmu rozkładania, który wpłynie na sposób i czas rozkładania kanapy. Warto więc będąc w salonie meblowym rozłożyć każdą kanapę, by sprawdzić, który z mechanizmów jest dla nas najwygodniejszy.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Jednym z najważniejszych czynników przemawiających za kupnem danego modelu jest jego wielkość. Jego wyznacznikiem bardzo często staje się wielkość pomieszczenia, w którym sofa ma stać. Do wyboru mamy sofy 2 i 3 osobowe nierozkładane i rozkładane. W przypadku sofy nierozkładanej wystarczy, tylko aby zmieściła się w salonie i dojście do niej było bezproblemowe. W przypadku drugiego wariantu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Model rozkładany nie tylko musi się zmieścić w pomieszczeniu złożony, ale także rozłożony do funkcji spania. Często istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że taki mebel przed rozłożeniem wymaga przesunięcia innych mebli, co z czasem może stać się nieco uciążliwe.

Kolejnym ważnym aspektem jest jej tapicerka – materiał, kolor, sposób wykończenia. Wybór materiałów jest bardzo szeroki i czasem trudno zdecydować się na którykolwiek z nich. Mając problem z podjęciem decyzji, można zapytać o radę doradcy w salonie, który z pewnością podpowie, który z materiałów cieszy się najlepszymi opiniami. Tak naprawdę największą popularnością cieszą się tkaniny plamoodporne, które łatwo utrzymać w czystości i są stosunkowo trwałe. Rzadziej wybór pada na tapicerkę skórzaną. Choć wygląda ładnie, to niestety jest mało praktyczna – szybko się niszczy, przez co pojawiają się nieestetyczne pęknięcia, których nie da się usunąć lub ukryć.