Przegroda balkonowa w nowoczesnym stylu – co wybrać?

przegroda z drewna

Chcesz uzyskać większą prywatność podczas korzystania z balkonu? Pomyśl o zakupieniu przegrody balkonowej. Co sprawdzi się w przestrzeni w nowoczesnym stylu? Sprawdź nasze rekomendacje!

Przegrody balkonowe coraz częściej montowane są w standardzie przez deweloperów, lecz zdarza się, że konieczne jest zainstalowanie jej we własnym zakresie. Do wyboru jest wtedy wiele różnych konstrukcji, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć im się nieco bliżej, aby wybrać taką, która sprawdzi się na nowoczesnym balkonie.

Przegroda balkonowa z aluminium

Wśród chętnie wybieranych przegród balkonowych w nowoczesnym stylu znajdują się te wykonane z aluminium. Do tej kategorii zaliczają się przegrody palisadowe, które wykonane są z profili ułożonych w kształt poziomej albo pionowej palisady.

Aluminiowa przegroda balkonowa – https://fello.pl/przegrody-balkonowe/ doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje, dlatego też będzie ona doskonałym wyborem także tam, gdzie chce się uzyskać współcześnie wyglądający balkon.

Przegrody balkonowe z aluminium wyróżniają się bardzo atrakcyjnym wzornictwem i można zakupić je w różnych wariantach pod kątem szerokości profili oraz ich rozstawu. Mogą one tworzyć także pełną barierę, która całkowicie blokuje widoczność.

Pod kątem kolorystki chętnie kupowane są przegrody brązowe, szare, czarne, ale także białe czy zielone. Aluminium może być malowane na różne kolory, aby nadać mu atrakcyjny wygląd.

Przegroda balkonowa ze szkła hartowanego

Druga propozycja na nowoczesny balkon to przegroda balkonowa wykonana ze szkła hartowanego. Szkło tego typu jest odpowiednio wzmacniane, dlatego jest bardziej odporne na rozbicie w stosunku do szkła zwykłego.

Szkło hartowane wykorzystane do wykonania przegrody balkonowej umieszczane jest w metalowym profilu lub montowane jest za pomocą metalowych uchwytów do ściany oraz do podłoża.

Do wykonania przegród szklanych stosowane są najczęściej szkła mrożone, mleczne albo z nadrukami, co powoduje, że zapewniają one większą prywatność i jednocześnie mogą być atrakcyjnym dodatkiem na balkonie.

Przegroda balkonowa z drewna

Na balkonie sprawdzi się także przegroda balkonowa wykonana z drewna naturalnego. Takie przegrody można kupić także w nowoczesnych wariantach wzorniczych, na przykład w minimalistycznym stylu, dlatego świetnie sprawdzą się one wtedy, gdy celem jest uzyskanie prostej, ale naturalnej aranżacji.

Więcej ciekawych wariantów przegród balkonowych w wielu stylach można znaleźć już teraz na stronach internetowych ich producentów. Przegrody produkowane są na wymiar lub można zakupić je jako gotowe, także przez internet.