Jak stworzyć wymarzone miejsce do wypoczynku w ogrodzie?

relaks

Ciepłe, słoneczne dni coraz bardziej wzmagają u nas chęć wypoczynku na świeżym powietrzu. Ogród szczególnie wiosną i latem staje się miejscem do relaksu i odpoczynku. Jednak aby spędzanie w nim czasu było dla nas przyjemne warto odpowiednio zaaranżować dostępną dla nas przestrzeń. Podpowiadamy, jak właściwie urządzić wymarzony ogród.

Wymarzony ogród- stwórz ciekawy projekt

Projekt ogrodu na nadchodzący sezon powinien zawierać w sobie odpowiednie wyposażenie takie jak między innymi komplet mebli ogrodowych, czyli kompletu krzeseł (lub kanapy) oraz stołu. To doskonały wstęp, aby stworzyć własne, przytulne i w pełni komfortowe miejsce, w zależności od charakteru przestrzeni, którą chcemy zaaranżować. Przygotowanie wymarzonego ogrodu to zadanie bardzo satysfakcjonujące, które pomoże stworzyć idealny klimat. Jeśli chcemy spędzić świetnie czas podczas relaksu idealnym pomysłem będzie stworzenie także strefy rekreacyjnej.

Strefa rekreacyjna w ogrodzie

Ogród to szczególne miejsce, w którym chcemy odpoczywać i się relaksować. Pomocne w stworzeniu dedykowanej strefy rekreacyjnej z pewnością będą huśtawki ogrodowe. W przestronnych aranżacjach możemy wybrać większe, wieloosobowe modele. Najlepiej, aby były one wyposażone również w dodatkowy daszek, który pozwoli schronić się w jej wnętrzu przed zbyt ostrym słońcem lub mocnym wiatrem. Dobrze sprawdzi się tutaj również huśtawka do ogrodu jednoosobowa lub podwójna, idealna dla dzieci w różnym wieku. Najlepszą opcją w tym miejscu będą te modele wykonane z odpowiednich, bezpiecznych dla dzieci materiałów, które nie będą stanowić zagrożenia podczas ich eksploatacji. Najczęściej huśtawki na plac zabaw wykonane są z drewna, tworzyw sztucznych lub stali ocynkowanej. Dzięki temu są trwałe, komfortowe oraz w pełni bezpieczne. To szczególnie ważne w przypadku mniejszych dzieci korzystających z tych miejsc.

Jak dobrać odpowiednią huśtawkę do aranżacji ogrodu?

Huśtawka ogrodowa powinna zostać dobrana do całej aranżacji w taki sposób, aby odpowiednio komponowała się z otoczeniem, zarówno z posiadaną strefą wypoczynkową jak i rekreacyjną. Warto zadbać o odpowiedni stelaż huśtawki, o jego wysoką jakość wykonania oraz trwały materiał. Ze względu na narażenie powierzchni na działanie warunków atmosferycznych konieczne jest zabezpieczenie powierzchni drewnianych poprzez impregnację. Jeśli chcemy uniknąć konieczności kompleksowej pielęgnacji odpowiednim rozwiązaniem będzie stelaż huśtawki ogrodowej wykonany z ocynkowanej stali. Jest ona trwała i prosta w użytkowaniu, nie wymaga skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych i pielęgnacyjnych. Warto dopasować swój wybór zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami.

Wybierana przez nas huśtawka ogrodowa powinna być komfortowa podczas siedzenia i posiadać odpowiednio wyprofilowane siedzisko. Warto zwrócić uwagę również na jego wysokość, ponieważ jeśli będzie miała być użytkowana przez dzieci powinna być zawieszona na wysokości nie większej niż 50 cm nad ziemią. Dzięki temu zminimalizujemy możliwość wystąpienia różnych  niespodziewanych wypadków i innych sytuacji z tym związanych.

Wybierz wygodny hamak ogrodowy

Jeśli mamy możliwości do montażu oraz dostępne miejsce, warto pokusić się o odpowiedni hamak ogrodowy. To ciekawe rozwiązanie idealne podczas relaksu, które pozwoli nam lepiej wykorzystać daną przestrzeń. Możemy zawiesić go pomiędzy dwoma bliskimi punktami- na przykład pomiędzy drzewami. To dodatkowo ociepli klimat w ogrodzie i doda mu odpowiedniego charakteru. Co ciekawsze jest to przenośny element wyposażenia. Dlatego też w razie potrzeby możemy go przetransportować w inne dowolne miejsce. Hamak do ogrodu zajmuje mało miejsca, jest szybki w montażu i demontażu, dzięki czemu świetnie sprawdzi się właśnie w tym miejscu. Tworząc kompletną strefę wypoczynkową warto uzupełnić to miejsce o kilka elementów wyposażenia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę urządzając swój wymarzony ogród?

Komponując odpowiednie wyposażenie strefy ogrodowej zwracamy uwagę na poszczególne elementy, materiał oraz jakość wykonania. Jednak niezależnie od tych kwestii warto również sprawdzić, czy dany produkt zapewni pełne bezpieczeństwo podczas korzystania. Wyposażenie to powinno być przede wszystkim stabilne oraz pozbawione ostrych elementów. Dodatkowo kwestie wygody użytkowania będą miały znaczenie w przypadku wszystkich mebli i wyposażenia do ogrodu. Warto również zadbać o otaczające tereny zielone- kwiaty, krzewy, rośliny i trawnik. Odpowiednio wypielęgnowane z pewnością będą jego prawdziwą ozdobą.