Urządzamy przestrzeń dla gracza i domową siłownię – o czym pamiętać?

klimat

Większość mężczyzn marzy o tym, aby w swoim domu mieć dwa pomieszczenia: pokój do gier oraz siłownię. W tym artykule znajdziesz kilka porad, jak można je urządzić.

Pokój fana gier komputerowych – jak urządzić?

Gry komputerowe mają w sobie ogromną moc. Wystarczy kilka kliknięć, aby przenieść się w świat wirtualnej rozgrywki, gdzie pojawiają się magiczne zaklęcia, wymagające misje, czy pełne emocji drużynowe zmagania. Żeby w pełni skupić się rozgrywce, gracze potrzebują odpowiedniej przestrzeni. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy projektowaniu pokoju dla fana gier komputerowych.

  • Laptop, komputer czy konsola – to pierwsza kwestia, którą należy rozstrzygnąć przy urządzaniu pokoju gracza. W większości przypadków mają swoje oni jasno określone preferencje – na przykład fani gier z serii FIFA chętniej sięgają po konsole, natomiast pasjonaci strzelanek po klasyczne PC.
  • Telewizor lub monitor – niezależnie od tego, który nośnik gier wybierzemy, aby móc w pełni wykorzystać uroki danej pozycji, potrzebny będzie również telewizor lub monitor. Generalnie przyjmuje się zasada, że im jest on większy, tym lepiej – jednak doświadczeni gracze ostrzegają przed wyborem telewizorów mających więcej niż 40 cali. Dużo istotniejszym parametrem jest rozdzielczość – tutaj absolutnym minimum będzie 4K UHD.
  • Biurko gamingowe – prawdziwe centrum dowodzenia. Gracze potrzebują specjalnych mebli, ponieważ zapewniają one większy komfort ich użytkowania niż klasyczne biurka czy stoliki. Zazwyczaj wyróżniają się one znacznie szerszym blatem, a także licznymi dodatkami w postaci wylotów czy pojemników na napoje.
  • Krzesło dla gracza – w tej kwestii nie ma kompromisów. Jeśli zamierzasz spędzać w nim kilka godzin dziennie, potrzebujesz dobrego fotela. Zapewnia on dodatkowe podparcie pleców oraz karku, czyli miejsc, które najmocniej odczuwają skutki wielogodzinnego przesiadywania w jednym położeniu.

To najważniejsze elementy wyposażenia domowego studia gier. Oprócz nich, potrzebna będzie również masa dodatków – w tym podkładki, słuchawki, czy dodatkowe porty USB.

Dowiedz się, jak wybrać idealny komputer gamingowy: https://amiga.net.pl/2021/10/20/komputer-gamingowy-do-4000-zl-jak-wybrac-komputer-do-gier/.

Domowa siłownia – o czym pamiętać przy jej urządzaniu?

Odkąd cały świat zmaga się z globalną epidemią COVID-19, coraz więcej ludzi decyduje się na skompletowanie domowej siłowni. To doskonały pomysł na poprawę kondycji swojego ciała, a także stworzenie przestrzeni, w której można odpocząć po stresującym tygodniu w pracy. Oto kilka porad, jak takie miejsce urządzić.

  • Wydziel przestrzeń – niezależnie od tego, jak duża ma być domowa siłownia, potrzebujesz specjalnego pomieszczenia, w którym znajdzie się sprzęt. Z reguły zajmuje on dużo miejsca, może więc nie zmieścić się w salonie lub sypialni.
  • Odpowiednia podłoga – przybory do ćwiczeń siłowych, takie jak hantle czy sztangi potrafią ważyć nawet kilkadzisiąt kilogramów. Ich upadek na podłogę, mógłby spowodować, że powstaną na niej uszkodzenia. Można tego uniknąć stosując specjalne maty ochronne.
  • Postaw na praktyczne rozwiązania – nie trzeba od razu kupować setek przyborów do ćwiczeń. Na początek dużo lepszym rozwiązaniem jest postawienie na funkcjonalne przedmioty – na przykład rozkładaną ławeczkę.
  • Zadbaj o temperaturę – zaleca się, aby dbać o odpowiedni klimat w pomieszczeniu, w którym wykonywane są ćwiczenia. Pomocny może okazać się regulator wilgoci. Idealnym rozwiązaniem będzie montaż klimatyzacji.
  • Stwórz motywacyjną atmosferę – jutra, plakaty z wysportowanymi sylwetkami czy motywacyjne napisy na ścianach. Wszystko to pomoże Ci zrealizować swoje cele sylwetkowe.

To tylko kilka najważniejszych porad, które należy uwzględnić podczas urządzania miejsca ćwiczeń. Więcej o organizowaniu domowej siłowni dowiesz się z tego artykułu: https://bioway.pl/domowa-silownia-jak-zorganizowac/ Zajrzyj do niego koniecznie, jeśli planujesz uruchomienie takiego miejsca w domu.