Rolety w kasecie czy bez – na co się zdecydować?

rolety

rolety

Roleta to modna, funkcjonalna i estetyczna osłona okienna, dzięki której można nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, jednocześnie zapewniając sobie izolację termiczną. Bogaty wybór produktów tego typu sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Dostępne są zarówno rolety wolnowiszące, jak i rolety umieszczone w specjalnej kasecie. Podpowiadamy, na które najlepiej się zdecydować.

Czym się wyróżniają rolety materiałowe?

Rolety wewnętrzne to doskonała alternatywa dla tradycyjnych firanek czy zasłon. Skutecznie zaciemniają pomieszczenie, zapobiegając przedostawaniu się do wnętrza promieni słonecznych. Wszystko to sprawia, że przebywanie w pomieszczeniach podczas upałów nie jest uciążliwe. Zimą z kolei rolety pełnią funkcję bariery izolacyjnej i chronią przed nadmiernymi stratami ciepła. Ponadto charakteryzuje je elegancki wygląd, dzięki czemu są dodatkowym elementem aranżacji wnętrz.

Dzięki dużemu wyborowi rolet można w pełni dostosować je zarówno do swoich upodobań, jak i do stylistyki wnętrza. Wśród wielu osłon okiennych na szczególną uwagę zasługują rolety materiałowe na wymiar, które są wybierane zarówno do domów, jak i do obiektów użyteczności publicznej. Są wśród nich różnorodne produkty – od małogabarytowych montowanych bezinwazyjnie na skrzydle okiennym, poprzez kasetkowe w prowadnicach, aż po wielkogabarytowe pozwalające osłonić duże wnęki okienne. Szczególną popularnością cieszą się rolety w kasecie z prowadnicami. Czy warto je wybrać?

Najważniejsze różnice pomiędzy roletami wolnowiszącymi a roletami w kasecie

Zarówno jedne, jak i drugie rolety zapewniają ochronę przed promieniami słonecznymi. Oba rodzaje to także możliwość bezinwazyjnego montażu na ramie okiennej. Podstawowa różnica jest jednak taka, że rolety w kasecie muszą być wykonane na wymiar, ponieważ najważniejszą kwestią jest w ich przypadku dobre dopasowanie do ramy okiennej. Ich zaletą jest fakt, że dobrze przylegają do okna, a prowadnice usztywniają materiał, dzięki czemu roleta wygląda niezwykle estetycznie i jest zabezpieczona przed uszkodzeniem. Rozwiązanie tego typu idealnie sprawdza się w przypadku okien dachowych, ponieważ podczas uchylenia roleta nie odstaje od okna. Wadą rolet w ramie jest jednak wyższa cena niż w przypadku rolet wolnowiszących.

Największe zalety rolet w kasecie

Rolety materiałowe w kasecie i prowadnicach PVC to najczęściej poszukiwane bezinwazyjne rozwiązanie dla osób, które doceniają nowoczesne wnętrza.

Kasetka oraz prowadnice wykonane są z wysokiej jakości PVC, natomiast odpowiednie tkaniny doskonale zabezpieczą mieszkanie przed nadmiernym nagrzaniem – wyjaśnia przedstawiciel sklepu internetowego Master z osłonami okiennymi. Rolety w kasecie i prowadnicach bez wątpienia sprawdzą się salonie, sypialni, kuchni, łazience oraz pomieszczeniach biurowych, końcowo nadając im efekt dekoracyjny.

Zastosowane w roletach tkaniny są odporne na wpływ czynników zewnętrznych a specjalny impregnat chroni przed nadmiernym zabrudzeniem tkaniny. Idealne pasują one do okien nowej generacji z PCV, aluminium oraz drewna. Elementy rolet, czyli kasetka i prowadnice dostępne są m.in. w kolorystyce zbliżonej do najbardziej popularnych oklein drewnopodobnych, co jest och ogromną zaletą.

Wybór rodzaju rolety najlepiej dostosować do swoich oczekiwań i upodobań. Roleta w kasecie z pewnością będzie trwalsza, zaś roleta wolnowisząca nie obciąży zbytnio domowego budżetu. Niezależnie od tego, na którą się zdecydujemy, i tak zyskamy izolację termiczną i atrakcyjny wygląd.