Czy warto kupować żeliwną płytę do grillowania? Zalety, zastosowanie i cena

grill do domu

Standardowy grill wyposażony jest w ruszt. Można jednak poszerzyć jego funkcjonalność poprzez dodanie do niego żeliwnej płyty grillowej. Jakie ma ona zalety? Do czego można ją wykorzystać? Ile trzeba będzie za nią zapłacić?

Jak wygląda żeliwna płyta grillowa?

Płyty grillowe wykonane z żeliwa oferowane są obecnie w wielu wariantach do wyboru. Mają one postać płaskiej albo żebrowanej płyty wykonanej z ciężkiego stopu żeliwnego, która ze względu na zastosowanie tego materiału dobrze się nagrzewa i długo oddaje ciepło.

W sprzedaży można znaleźć różne wielkości płyt, dlatego można dopasować je do każdego rodzaju grilla niezależnie od jego wymiarów.

Żeliwna płyta do grillowania – do czego można ją wykorzystać?

Akcesorium jak żeliwna płyta do grillowania – https://keffner.pl/pl/p/Zeliwna-plyta-gladka-do-grilla-42cm-x-40cm/3 ma bardzo szerokie zastosowanie i może być ono używane na różne sposoby podczas przygotowywania pysznych posiłków z grilla.

W porównaniu z rusztem płyta nie jest ażurowa, co powoduje, że można położyć na niej różne rodzaje produktów spożywczych, na przykład może być to drobno siekane mięso, warzywa, rozbite jajka, pieczywo.

Zatem żeliwna płyta do grillowania może sprawić, że wspólne biesiadowanie stanie się jeszcze bardziej urozmaicone, ponieważ dzięki niej można znacznie poszerzyć menu grillowe.

Dlaczego warto korzystać z płyty żeliwnej na grill?

Poza poszerzeniem funkcjonalności grilla płyta żeliwna ma także szereg innych zalet, dla których warto zdecydować się na jej zakup.

Warto wskazać, że nie powoduje ona kapania tłuszczu na palenisko, ale zbiera go w specjalnej rynience. Palący się tłuszcz jest źródłem niebezpiecznych produktów spalania, które mają działanie rakotwórcze. Zatem stosowanie płyty grillowej powoduje, że grillowanie jest zdrowsze.

Ponadto żeliwna płyta do grillowania znacznie ułatwia grillowanie, ponieważ powoduje, że wymagające produkty nie są narażone na spalenie. W efekcie grillowanie może by zawsze udane.

Ile kosztuje żeliwna płyta do grillowania?

Akcesoria do grillowania w postaci żeliwnych płyt nie są obecnie bardzo drogie i można kupić je w przystępnych cenach. Zazwyczaj za płytę należy zapłacić od około 800 do 500 złotych w zależności o jej wielkości i faktury.

Przykładowo okrągła żeliwna płyta do grillowania o średnicy 27 cm będzie kosztowała około 80-100 złotych, natomiast za dużą płytę o wymiarach 37 x 27 cm od znanej marki grillowej trzeba będzie zapłacić nawet około 500 złotych.

Płyty żeliwne przeznaczone do grillowania można zakupić obecnie w wielu sklepach z grillami, także online z dostawą pod wskazany adres.