Lampy na linkach – gdzie się sprawdzą i jakie wybrać?

termin lamp

Rozglądasz się za modnymi i funkcjonalnymi lampami do salonu lub kuchni? Weź pod uwagę lampy na linkach! Sprawdzamy oferty producentów i doradzamy, jakie lampy warto kupić.

Jak wyglądają lampy na linkach?

Termin lamp na linkach może być rozumiany wielorako, dlatego też może on odnosić się do różnych rodzajów lamp. Co można znaleźć obecnie w sklepach?

1. Lampa podwieszona na szynie z linek – to lampa wpisująca się w nowoczesne aranżacje, pozwala najczęściej na zmianę pozycji kloszów na linkach, by ustawić je w odpowiednim miejscu.

2. Lampa z kloszem albo z kloszami zwisającymi na linkach – składa się z jednego albo kilku kloszów, które luźno zwisają na linkach. Takie lampy świetnie wyglądają nad stolikami i stołami.

3. Lampa na linkach typu pająk – jest to jeden z modnych modeli, który świetnie wygląda w aranżacjach w stylu loft. Linki podwieszane są wtedy dodatkowo do sufitu, co także pozwala na regulowanie wysokości i umiejscowienia kloszów.

Lampy na linkach – gdzie się sprawdzą?

Podwieszone na linkach lampy mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być one wykorzystane w praktycznie każdym wnętrzu.

Lampy z linkami o wielu punktach świetlnych najczęściej umieszczane są w salonach i w dużych pomieszczeniach dziennych z aneksami kuchennymi. Sprawdzą się również w sypialni. Te z pojedynczym punktami są z kolei montowane w przedpokojach, kuchniach.

Ponadto lampy na linkach – https://designd10.pl/oswietlenie-designerskie/lampy-wiszace wybierane są również do aranżacji biznesowych, między innymi do biur, gabinetów. Sprawdzają się także w sklepach, pozwalając na atrakcyjną ekspozycję produktów.

Lampy wiszące na linkach – co wybrać?

Szeroka gama lamp na linkach powoduje, że można dopasować je indywidualnie do wielu wnętrz, między innymi nowoczesnych, loft, glamour. Mogą one sprawdzić się także we wnętrzach o wystrojach rustykalnych, marynistycznych, gdy linki będą miały postać lin.

W nowoczesnych wnętrzach świetnie będą wyglądały lampy na linkach o prostym designie. Chętnie kupowane są lampy w formie długiej listwy LED zwieszonej z sufitu. Ciekawym wyborem będą także lampy modele z kloszami metalowymi, na przykład okrągłymi, wydłużonymi. Kapitalnym wyborem będą także lampy z reflektorami, które mogą pomóc w oświetleniu kolekcji obrazów czy grafik.

We wnętrzach w stylu loft doskonale wyglądają lampy na czarnych linkach, które tworzą kontrast z otoczeniem. Powieszone pod sufitem lampy pająk to jeden z modnych teraz modeli.

Z kolei w aranżacjach glamour mogą sprawdzić się lampy na linkach wykończone kryształkami, które połyskują w świetle, dzięki czemu wyglądają bogato i luksusowo.