Salon z cegłą na ścianie – piękne industrialne wnętrze

cegla w salonie

Styl industrialny cieszy się ogromną popularnością już od paru ładnych lat. Nic dziwnego, ma w sobie coś, co przyciąga. Pomimo surowości, jaką wyraża, wnętrze w stylu industrialnym może być przytulne i można czuć w nim ciepło domowego ogniska.

Skąd się wziął styl industrialny?

Styl industrialny przywędrował ze Stanów Zjednoczonych, zapoczątkowany został w latach 50 XX w, kiedy to na rynku zaroiło się od opustoszałych magazynów, fabryk, hal i innych lokali przemysłowych, które po jakimś zaadaptowano w mieszkania.

Stonowana kolorystyka

Jedną z głównych cech stylu industrialnego są otwarte przestrzenie bez zbędnych podziałów i ścian. Dlatego posiadacze dużych salonów mogą stworzyć naprawdę oryginalny kącik wypoczynkowy. Powinna dominować stonowana kolorystyka czyli biel, czerń, szarość, beż. W salonie w stylu industrialnym można odnaleźć również czerwień, butelkową zieleń, odcienie granatu czy gorzkiej czekolady. Materiał bez którego styl industrialny nie może żyć to oczywiście cegła – najlepsza będzie ta o czerwonej barwie, ale biała również sprawdzi się świetnie. A co pasuje do ceglanej ściany? Czerwona cegła doskonale skomponuje się z metalowymi elementami. Świetnie wyglądają na niej obrazy w czarnej ramie czy metalowe półki, na których można postawić zielony akcent w postaci roślin.

Najlepsza lampa industrialna do salonu

Oświetlenie jest dopełnieniem każdego salonu, nadaje mu ciepły ton i buduje klimat. Najlepsze lampy industrialne do salonu to te inspirowane oświetleniem fabrycznym. Dlatego oświetlenie do salonu w stylu industrialnym powinno charakteryzować się odsłoniętymi żarówkami, szklanymi lub metalowymi elementami o prostej formie. Nowoczesne lampy do salonu w tym stylu będą połączeniem czerni i miedzi oraz czerni i złota.

Styl industrialny w salonie upodobał sobie meble wykonane z drewna, metalu lub szkła. Nie może zabraknąć stołu i stolika kawowego oraz prostej komody na metalowym stelażu. Styl ten jest surowy i zimny, ale nie można zapomnieć o wygodnych sofach czy siedziskach, które wprowadzą odrobinę łagodności. To, co ociepli jeszcze wnętrze i doda mu naturalności to zielone rośliny ustawione na wysokich metalowych kwietnikach.

Salon w stylu industrialnym może się podobać lub nie. Surowy klimat nie każdemu przypada do gustu. Niektórzy czują się w nim komfortowo, niektórzy preferują bardziej przytulne wnętrza. Prawdą jest, że styl ten stawia na indywidualizm oraz oryginalne rozwiązania. A Tobie, spodobał się salon w stylu industrialnym ?