Komfortowy salon kąpielowy – łazienka z kabiną prysznicową walk-in

lazienka

W ostatnim czasie otwarte przestrzenie łazienkowe cieszą się niezwykłym powodzeniem. Nic dziwnego, wyglądają niezmiernie oryginalnie i gustownie. Idealnym dopełnieniem takich przestrzeni będą kabiny prysznicowe walk-in.

Co to jest kabina prysznicowa walk-in ?

Najprościej mówiąc kabina prysznicowa walk-in to otwarta kabina prysznicowa, która składa się z dwóch lub trzech gładkich tafli szkła. Takie kabiny pozbawione są drzwi oraz innych elementów ruchomych. Istnieje rodzaj kabiny walk in, która nie posiada brodzika – wtedy odpływ zamontowany zostaje w podłodze. Rozróżniamy też kabiny prysznicowe walk in z płaskim brodzikiem, które docenią ludzie starsi oraz ci, mający problem z poruszaniem się.

Mała łazienka?

Kabiny prysznicowe walk-in będą tutaj idealnym rozwiązaniem. Przede wszystkim, dlatego że mają lekki oraz minimalistyczny kształt, a dzięki temu, że są wykonane głównie ze szkła wprowadzą dużo światła i dodadzą wnętrzu lekkości. Szklane kabiny bez brodzika dość często nie są zauważalne we wnętrzu. Aranżacje małej łazienki z prysznicem walk in to rozwiązanie, które zapewni wrażenie przestronności.

Jak zamontować kabinę prysznicową walk-in?

Montaż samej kabiny nie jest skomplikowany, wystarczy przytwierdzić szklane tafle do podłogi oraz do ściany poprzez specjalne profile. Schody mogą pojawić się, gdy chcemy mieć prysznic bez brodzika. Wtedy należy odpowiednio wypoziomować posadzkę, aby można było zamontować odpływ liniowy. Dzięki temu woda nie będzie rozlewała się po całej łazience.

Zalety i wady kabiny prysznicowej walk-in

Kabina prysznicowa walk in jest dużo bezpieczniejsza i bardziej komfortowa niż tradycyjna.

Łatwość czyszczenia to kolejna zaleta. Tę szklaną kabinę prysznicową łatwiej utrzymać w porządku niż tradycyjną. Tradycyjne kabiny mogą posiadać załamania, szyny i zgięcia, w przypadku omawianej kabiny walk-in do czyszczenia pozostaje samo szkło.

Dzięki swojej prostej konstrukcji wprowadzi dużo lekkości i będzie pasowała do każdego wnętrza.

Osoby, które lubią gorące prysznice mogą nie być zadowolone z kabiny walk-in, ponieważ ze względu na otwartą konstrukcje ciepłe powietrze ucieknie szybciej niż z tradycyjnej kabiny. Warto zadbać zatem o odpowiednie ogrzewanie, ale także o wentylację, gdyż para wodna będzie unosić się w całym pomieszczeniu.

Kiedy zastanawiasz się, jaką kabinę prysznicową kupić, a marzy ci się łazienka w stylu nowoczesnym, kabina walk-in może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ma wiele zalet i sprawdza się w dużych jak i małych łazienkach.