Kuchnia dla singla

wystroj kuchni

Dużo młodych ludzi decyduje się na samodzielne mieszkanie. Za sprawą odnalezienia własnego ja, czy z wybraniem uczelni w innym mieście. Młode osoby są aktywne, nowoczesne, niezależne i podążają za trendami. Sprawia to, że swoje mieszkania projektują w takim a nie innym stylu. Nie potrzebują wielkich metraży, lecz komfortowo i spójnie zaprojektowanego mieszkania. Jak zaprojektować kuchnie idealną dla jednej osoby?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu

Tam spotyka się cała rodzina, celebrujemy momenty. Lecz co, jeśli mieszka się samemu? Kuchnia to serce domu niezależnie czy mieszka się w pojedynkę czy też nie. Zbilansowana dieta należy się każdemu. Młodzi ludzie projektując kuchnie skupiają się na minimalizmie. Stawiają na lodówki mini, mniejsze piekarniki lub ich brak lub zmniejszone płyty kuchenne. Dla jednej osoby to zdecydowanie wystarcza. Nic więc dziwnego, że przy wyborze okapu patrzą na kilka funkcji: wydajność, oświetlenie
i poziom głośności i dodatkowe funkcje jak np. timer czy pilot. Najczęściej stawiają na okapy podszafkowe – aby nie zabierały cennego metrażu, albo w przypadku kuchni otwartej na salon – okapu wyspowego. Kuchnie, w których rządzi jeden gospodarz są skoncentrowane na indywidualizmie.

Na jakie strefy podzielić kuchnię?

Kuchnia składa się z kilku stref. Potrzebne jest miejsce na: przygotowanie posiłku- strefa z blatem, ugotowanie – strefa z kuchenką, skonsumowanie – strefa ze stołem i pozostałe miejsce, na którym zostaną rozmieszczone urządzenia i miejsce do przemieszczania się. Nowoczesna kuchnia dla jednej osoby odznacza się idealnym zagospodarowaniem przestrzeni. Z powodu małego metrażu, wszystko powinno mieć swoje miejsce, aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania i bałaganu. Duża ilość szafek czy wielkie stoły nie będą tu brane pod uwagę. Te elementy optycznie zmniejszają wnętrze. Mała kuchnia powinna mieć dostęp do jak największej ilości światła, aby swoją energią rozbudzić mieszkanie. Kolory są stonowane, najczęściej jest to kombinacja 3 kolorów. Biel, czerń i brąz lub szarość. Coraz częściej zamiast stołów używa się wysokich blatów z krzesłami, aby strefę przygotowania posiłków połączyć z konsumpcją. Dodaje to nie tylko większej funkcjonalności lecz również dodaje stylu.

„Niewielka kuchnia wymaga starannie przemyślanej i precyzyjnej aranżacji. Oczywiście nie może w niej zabraknąć podstawowych sprzętów, jak lodówka, zlew i kuchenka. I tu z pomocą przychodzą nam producenci, którzy coraz częściej oferują mniejsze odpowiedniki standardowych urządzeń. Tak też jest w przypadku płyty indukcyjnej AKPO- PIA 3082502, która ma zaledwie 30 cm szerokości i świetnie sprawdzi się w przypadku kuchni, w których każdy centymetr ma znaczenie. W niewielkich przestrzeniach doskonale sprawdzą się np. okapy podszafkowe lub w przypadku kuchni połączonej z salonem- okapy wyspowe. Nie zabiorą one cennego miejsca np. na dodatkową szafkę.” – podkreśla Michał Kołakowski – przedstawiciel handlowy AKPO.

Młode, żywiołowe i nieujarzmione dusze podążają za trendami. Styl nowoczesny, minimalistyczny i loftowy to główne motywy przewodnie kuchni singla. Kuchnia odzwierciedla ich osobowość.