Olśniewająca łazienka bez skazy

lazienka

Łazienka to wnętrze, które w takiej samej formie zostaje z nami przez długie lata. Tu – inaczej niż w salonie lub sypialni – zmiana stylu może być niezwykle trudna w realizacji i wymagająca dużych nakładów finansowych. Dlatego architekci wnętrz radzą, by łazienkę urządzić w stylu ponadczasowym, nie ulegającym przelotnym modom z Instagrama. Bawimy się jedynie dodatkami, a baza niech pozostanie klasycznie niezmienna. 

Bez kompromisów

Łazienka wykończona kamieniem to kanon. To kwintesencja łazienki ponadczasowej i eleganckiej. W zależności od koloru i rysunku kamienia możemy uzyskać pożądany efekt. A bawiąc się dodatkami nadać wnętrzu klimat z naszych marzeń. Co zrobić, by łazienka zachowała wszelkie estetyczne walory wnętrza wykończonego naturalnym kamieniem, a jednocześnie bezproblemowo służyła nam przez długie lata?

– Wielkoformatowe spieki kwarcowe marki Laminam odwzorowują urodę naturalnego kamienia, a jednocześnie są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, trwałe zabrudzenia oraz środki chemiczne. Dzięki nim nasza łazienka będzie wyglądała olśniewająco, a my zachowamy higienę wnętrza na najwyższym poziomie – podkreśla Wojciech Sordyl z Laminam Polska.

Nowy Jork, Paryż, Rzym

W apartamentach w starych kamienicach wyjątkowo popularne są łazienki urządzone w stylu art deco. Jeśli pani domu chciałaby przy wieczornej toalecie poczuć się jak Tamara de Lempicki, z pewnością powinna zwrócić uwagę na spieki kwarcowe oddające szlachetny rysunek marmurów, chociażby Calacatta Oro Venato, Bianco Statuario Venato, Noir Desir lub hipnotyzujący Pietra Piasentina Taupe. Spieki kwarcowe cudownie zgrają się z taflami kryształowych luster oraz biżuteryjną złotą lub srebrną armaturą łazienkową. Urodę spieków podkreśli również dobrze dobrane oświetlenie. Mogą to być dekoracyjne kinkiety, kryształowe żyrandole lub plafony z mlecznego szkła.

Harmonia i jedność z naturą

We współczesnej architekturze wnętrz łazienki stylizowane na japońskie, urządzone w klimacie Zen są wyjątkowo cenione. Tu architekci bawią się płaszczyznami, a materiały wykończeniowe są w nich największa ozdobą. Nie ma miejsca na eksperymenty, dlatego tak często stosuje się w nich wielkoformatowe spieki kwarcowe marki Laminam. Do łazienek  zaaranżowanych w klimacie Zen polecane są spieki wzorem naśladujące naturalne materiały, w stonowanych, łagodnych kolorach. Często łączy się je z elementami z naturalnego drewna tekowego i roślinnością – trawami, bambusami, papirusem. W takich oazach harmonii sprawdzą się idealnie Oxide Bianco, Calce Avorio, czy Pietra di Savoia Grigia o delikatnej fakturze.

Hotelowy prestiż

Luksusowy charakter wnętrza najprościej osiągniemy stosując ciemne spieki kwarcowe zestawione z lustrami i chromowanymi dodatkami. To pole do popisu, by wydobyć geometryczną urodę designerskiej ceramiki łazienkowej. W minimalistycznych lecz bardzo okazałych łazienkach, projektanci polecają czerń spieków kwarcowych Calce Nero, czy ciemne, delikatnie mieniące się tony Oxide nero.

Reprezentacyjne

Łazienki, które coraz częściej spełniają rolę salonów kąpielowych z prawdziwego zdarzenia, goszczą we wnętrzach meble, jakie do tej pory znajdowały swoje miejsce w sypialniach i buduarach. Warto również wspomnieć, że wodoodporne spieki Laminam znakomicie nadają się na blat toaletki czy łazienkowego stolika – pomocnika.

Architekci często łączą salony kąpielowe z garderobami i sypialniami, nie zamykają ich na dom, a oddzielają jedynie taflą szkła. Eleganckie spieki kwarcowe Laminam, które z powodzeniem stosujemy w każdym pomieszczeniu, także w reprezentacyjnym salonie czy holu, są w takich łazienkach jak najbardziej na miejscu.

W trosce o Planetę

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia ekologii. Łazienka na długie lata to wymóg naszych czasów. Produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i poszanowaniem dla planety, spieki kwarcowe są bardzo trwałe, nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym, a ich estetyka jest ponadczasowa. Dzięki ich zastosowaniu, unikniemy częstych remontów oraz konieczności wymiany materiałów wykończeniowych. Proekologiczne podejście, także w dziedzinie architektury i wykańczania wnętrz, to już nie tylko nasza dobra wola. To nasz obowiązek.