Łatwy montaż odwodnienia prysznicowego

montaz w prysznicu

Odpływy liniowe to nie tylko atrakcyjny design czy funkcjonalność produktu. Równie ważna, szczególnie z perspektywy wykonawcy, jest prostota i łatwość montażu. Okazuje się jednak, że oba te spojrzenia mogą znaleźć punkt wspólny – w postaci przemyślanych i solidnych rozwiązań. Podpowiadamy, które z nich sprawią, że instalacja odwodnienia prysznicowego będzie pozbawiona wszelkich wyzwań.

Jeden system, wiele możliwości

Modułowość to gwarancja, że bez względu na warunki i wymagania montażowe z łatwością dobierzemy poszczególne elementy systemu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że będą ze sobą kompatybilne, a to z kolei przełoży się na trwałość instalacji. Syfon standardowy lub niski, mata wygłuszająca czy stopki do swobodnej regulacji wysokości – sprawdzą się w niejednej sytuacji. Nie zapominajmy także o najważniejszym, czyli uszczelnieniu. W systemie TECEdrainprofile kołnierz można zamontować w łatwy sposób poprzez „zakliknięcie” na kolanie odpływowym w celu wykonania uszczelnienia zespolonego – wyjaśnia Maciej Furdykoń, ekspert marki TECE.

Odpowiednio zaprojektowany produkt pozwoli nam także na dowolne umiejscowienie odpływu, np. przy ścianie, w pewnej odległości od niej czy na środku pomieszczenia. Warto wziąć ten fakt pod uwagę – szczególnie, gdy nie znamy ostatecznego projektu łazienki.

Rozwiązania na miarę

Producenci coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom wykonawców instalacji. Przykładem modelowych rozwiązań są profile prysznicowe z możliwością dopasowania ich długości do wymaganych wymiarów. Dokonuje się tego poprzez przycięcie profilu po obu stronach. Zlicowany montaż na całej szerokości strefy prysznicowej przekłada się na jednolity spadek, estetykę realizacji oraz brak widocznych fragmentów płytek po bokach. Takie rozwiązanie doskonale prezentuje się w połączeniu z wielkoformatowymi kafelkami i kamieniem naturalnym.

Regulacja na każdym etapie

Wypoziomowanie profilu podczas pierwszych etapów instalacji umożliwiają m.in. stopki montażowe. W przypadku najnowszych rozwiązań regulacja w pionie i w poziomie jest wykonalna także po zamontowaniu odpływu w jastrychu. Dzięki przemyślanej konstrukcji i nowoczesnej technologii mamy możliwość precyzyjnego dopasowania wysokości profilu do różnych grubości okładzin ściennych i podłogowych.

Przejrzysty, prosty, spełniający najwyższe standardy system odwodnia prysznicowego to z jednej strony atrakcyjny efekt wizualny, z drugiej pewność i bezpieczeństwo instalacji. To także łatwa i przyjemna praca dla samego wykonawcy!