Modne tapety kuchenne – Sprawdź!

tapety kuchenne

tapety kuchenne

Pomieszczenie kuchenne to w większości domów najważniejsze miejsce, gdzie każdego dnia spędzamy nawet kilka godzin, przygotowując śniadanie, obiad i kolację, a także popijając kawę ze znajomymi. Żeby kuchnia była funkcjonalna i estetyczna warto postawić nie tylko na odpowiednie sprzęty gospodarstwa domowego, ale również na modną, wodoodporną tapetę.

Gdzie położyć tapetę w kuchni?

Kiedyś niewiele osób decydowało się na tapety kuchenne https://4wall.pl/24_tapety-do-kuchni jako element wystroju pomieszczenia, głównie ze względu na pojawiające się zabrudzenia, a co za tym idzie utratę efektu czystości i świeżości. W obecnych czasach jednak producenci oferują zmywalne i odporne na szorowanie tapety winylowe, dzięki czemu mamy pewność, że żadne zabrudzenia nie popsują trudu, jaki włożyliśmy w stylowe urządzenie kuchni.

Jaka tapeta do kuchni? W jakim miejscu zamontować tapetę? Dużo zależy od wystroju pomieszczenia. Najwięcej osób decyduje się na to, aby przestrzeń pomiędzy szafkami albo nad stołem pokryć efektownie prezentującą się tapetą. Można oczywiście zdecydować się to, aby pokryć tapetą obie te powierzchnie, ale należy w tym przypadku uważać na zbyt intensywne kolory, które powinny być zbalansowane, aby nie stworzyły przytłaczającego efektu.

tapeta do kuchni

Co się sprawdzi w kuchni? Jaką tapetę wybrać?

Tapetę w kuchni można położyć na wszystkich ścianach lub tylko na jednej z nich albo wykorzystać niewielki fragment jako akcent dekoracyjny tuż nad blatem, co pozwoli dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię przed zabrudzeniem i działaniem pary wodnej.

Ze względu na swoje unikalne właściwości do pomieszczenia kuchennego najlepiej sprawdzi się tapeta wodoodporna winylowa. Ma budowę warstwową – spód wykonany został z papieru, natomiast z winylu wykonana została warstwa zewnętrzna, dzięki czemu materiał ten charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na niekorzystne działanie ognia, wody i wilgoci.

Nie ulegnie więc uszkodzeniu pod wpływem zachlapania wodą czy olejem. Dużą zaletą takiego produktu jest możliwość szybkiego czyszczenie na mokro.

modne tapety

Jaka tapeta do małej kuchni?

Dobrze dopasowana tapeta w kuchni pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie. Warto pamiętać o tym, aby unikać tapet w kolorowe motywy w mocnych kolorach, które mogą przytłoczyć całe wnętrze.

Najlepiej jest postawić na minimalistyczną i stonowaną tapeta do małej kuchni. Może mieć drobny wzór w jasnych barwach. Jeżeli zależy nam na tym, aby stworzyć efekt wyższej kuchni, to możemy postawić na tapetę w pionowe pasy. Za pomocą tapety możemy również wydzielić strefy w pomieszczeniu kuchennym.

mala kuchnia tapeta

Tapeta w kuchni – na jaki wzór postawić?

Kiedyś mogliśmy zakupić do kuchni standardowe tapety, ale w obecnych czasach możemy znaleźć setki różnych wzorów, a nawet postawić na nowoczesną tapetę 3D. Wszystkie modne motywy tapet znaleźć można na www.4wall.pl. Są one obecnie największym hitem wśród okładzin ściennych.

Trójwymiarowe wzory tworzą wspaniałą iluzję głębi i sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i przestronne. Kuchenne tapety 3D idealnie sprawdzają się zarówno w większych kuchniach, jak i mniejszych pomieszczeniach kuchennych. Oprócz podstawowych wzorów oferowanych przez producentów, klienci mogą również stworzyć własne indywidualne projekty, które będą idealnie dopasowane do konkretnego stylu w danym domu.