Podział firan ze względu na sposób zawieszania

firany

firany

Firana sama w sobie stanowi piękną dekorację wnętrza. Aby dodatkowo ją urozmaicić, dostępne są różne sposoby zawieszania tkaniny. Do każdego pomieszczenia możesz dopasować inną metodę. Wybór zależy wyłącznie od Twoich upodobań, najważniejsze, aby wystrój podobał się domownikom. W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejszy podział firan ze względu na sposób wieszania. Sprawdź najczęściej wykorzystywane możliwości.

Głównym celem zawieszenia firan w domu czy mieszkaniu jest nadanie wnętrzu przytulności. Te okienne elementy dekoracyjne wprowadzają przyjemny klimat, pięknie się prezentują w każdym pomieszczeniu. Najchętniej są stosowane w salonach i sypialniach, ale często można je spotkać również w kuchniach, a nawet łazienkach. Pracownik sklepu online z tekstyliami domowymi podpowiada: Firany są zakładane również w celu zwiększenia prywatności. W zależności od tego, z jakiego materiału będą wykonane te dekoracje, ograniczą wpadanie promieni słonecznych, a także możliwość zajrzenia do wnętrza przez osoby znajdujące się na zewnątrz.

Uniwersalny sposób zawieszenia firan

Wyróżnia się kilka metod zawieszenia firan. Każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa, dlatego niezależnie od tego, jaką wybierzesz, będziesz mógł cieszyć się pięknym wyglądem domu czy mieszkania. Dużym zainteresowaniem cały czas cieszą się tradycyjne żabki. Są one wykorzystywane od wielu pokoleń, ale nadal okazują się często spotykane. Nic dziwnego, jest to estetyczny sposób wieszania firan, który sprawdza się w każdym wnętrzu. Jego najważniejszą zaletę stanowi uniwersalność. Metalowe lub plastikowe klamerki umożliwiają zamocowanie zarówno prostej, jak i marszczonej tkaniny. Nie każdy jednak decyduje się na ten sposób wieszania firan, ponieważ jest on dość niewygodny. Wymaga bowiem długiego stania z uniesionymi wysoko rękami, aby zaczepić wszystkie klamerki.

Modny pomysł na zawieszenie firan

Obecnie znacznie więcej osób decyduje się na zawieszanie firan na przelotkach. Są to specjalne kółka, do których potrzebne są firanki z wszytą taśmą wzmacniającą w górnej części, a także otworami na wejście. Dzięki temu możliwe jest komfortowe zawieszenie elementów dekoracyjnych. Ta metoda zapewnia elegancki wygląd firan, w związku z czym pasuje głównie do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, ale nie tylko. W przeciwieństwie do żabek, elementy na przelotkach można zawiesić szybko i wygodnie.