Czym nakrywać głowę po chemioterapii?

peruka

peruka

Chemioterapia to obecnie najczęściej wykorzystywana metoda leczenia nowotworów. Terapia wiąże się jednak z efektami ubocznymi, do których zalicza się wypadanie włosów. Chorzy przyjmujący silne leki powinni być przygotowani na szybką zmianę fryzury. Nie każdy jest w stanie zaakceptować łysienie – na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym po chemioterapii nadal można cieszyć się pięknymi włosami. Sprawdź w poniższym artykule, o czym mowa.

Za najskuteczniejszą terapią przeciwnowotworową uznaje się chemioterapię. Przyjmowane leki mają silny wpływ na organizm pacjenta, przez co wywołują również działania niepożądane. Jednym z efektów ubocznych jest wypadanie włosów. Doradca klienta pracujący w sklepie z perukami Świat Peruk mówi: Pacjenci po chemioterapii często doznają złego samopoczucia. Towarzyszy im brak możliwości zaakceptowania swojego nowego wyglądu. W takiej sytuacji dobrym pomysłem okazuje się zdecydowanie na perukę. Jest to skuteczny sposób na ukrycie łysienia.

Jaką perukę wybrać?

Do wyboru są różne peruki naturalne, w związku z czym każdy na pewno znajdzie model odpowiedni dla siebie. Dostępne są wersje zarówno dla dorosłych, jak i małych dzieci. Fryzura ma duże znaczenie dla wielu osób. Gdy jej zabraknie, można poczuć się niekomfortowo, a nawet źle. Aby nie dokładać sobie stresu podczas choroby, warto zadbać o piękne włosy. Jest to możliwe dzięki perukom.

Największym zainteresowaniem cieszą się modele naturalne. Bardzo ładnie się prezentują i niewiele się różnią od prawdziwych włosów, w związku z czym dużo osób pewnie się nie zorientuje, że nie jest to Twoja fryzura. Peruki wykonane z naturalnych włosów można nosić na co dzień, świetnie sprawdzają się też na ważne wyjścia i na wiele innych okazji. Wyróżniają się wytrzymałością i odpornością na różne uszkodzenia.

Nieco tańsze, ale również atrakcyjne są wysokiej jakości peruki syntetyczne. Najczęściej są one wybierane przez osoby, które poszukują wyrobu perukarskiego wyłącznie na istotne okazje. Codzienne noszenie takich produktów, a także wykonywanie w nich sportu czy innych aktywności może się przyczynić do uszkodzenia syntetycznych włosów. Jednak noszone okazjonalnie zachwycają swoim urokiem. Ciężko odróżnić je od prawdziwej fryzury, zwłaszcza jeśli są odpowiednio zamocowane na głowie. Nie ma żadnej możliwości, aby się zsunęły.