Lodówka z kostkarką – wady i zalety

kuchnia

kuchnia

Lodówka z kostkarką to marzenie wielu z nas, jednak dla niektórych to rozwiązanie może się wydawać całkowicie zbędne. Jak to wygląda w rzeczywistości? Lodówki z kostkarką mogą stanowić bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które zapewni nam dostęp do chłodnych napojów czy lodowatej wody bez żadnego wysiłku z naszej strony, jednak żeby tak się stało, kluczowe będzie wybranie odpowiedniego modelu. Dzisiaj prześledzimy zalety i wady lodówki z kostkarką do lodu i zastanowimy się, czy warto ją kupić.

Lodówka z kostkarką – jak ją ustawić w kuchni?

Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej chłodziarki z kostkarką dla siebie, będzie jej ustawienie w naszej kuchni. Dlaczego powinniśmy to dobrze przemyśleć? Powody są dwa. Pierwszy z nich to fakt, że kostkarkę najłatwiej będzie znaleźć w lodówkach dwudrzwiowych. Oczywiście możemy znaleźć też klasyczną lodówkę z kostkarką do lodu czy lodówkę Side by Side bez kostkarki, jednak ze względu na większe wymiary urządzenia i łatwiejsze umieszczenie tam kostkarki do lodu, lodówka Side by Side z kostkarką to najczęściej spotykana opcja.

Drugim powodem, który sprawia, że rozkład mebli i armatury w naszej kuchni ma znaczenie, jest to, że lodówka z kostkarką musi mieć dostęp do źródła wody. W związku z tym należy ją podłączyć do sieci, więc koniecznie musimy zastanowić się nad tym, czy mamy taką możliwość bez generalnego remontu kuchni. Ten problem można także rozwiązać, decydując się na wybór lodówki z kostkarką do lodu, którą będziemy musieli napełniać własnoręcznie, jednak to rozwiązanie jest zdecydowanie mniej praktyczne i wygodne.

Lodówka z kostkarką – wady i zalety tego rozwiązania

Zacznijmy od wad lodówki dwudrzwiowej z kostkarką, gdyż jest ich znacznie mniej. W zasadzie największym minusem tego rozwiązania jest wspominane miejsce w kuchni, które musimy odpowiednio zaaranżować pod naszą nową chłodziarkę. Kolejną wadą lodówek z kostkarką może być ich też nieco wyższa cena, jeśli porównamy je do tych modeli, które nie oferują tego rozwiązania.

Jakie natomiast zalety może nam zaoferować chłodziarka ze specjalnym urządzeniem dedykowanym do wytwarzania lodu? Jest ich całkiem dużo. Pierwszą korzyścią, jaką otrzyma użytkownik tego rozwiązania, jest dodatkowy dyspenser wody. Oczywiście nie jest to standardem i musimy zwrócić uwagę na to, czy oglądany przez nas model lodówki oferuje takie udogodnienie, jednak stosunkowo łatwo będzie znaleźć lodówkę z kostkarką i dystrybutorem wody. Dzięki niemu będziemy mogli zapomnieć o butelkach czy dzbankach z filtrem – woda z dyspensera będzie nie tylko chłodna, ale także przefiltrowana i krystalicznie czysta.

Inną zaletą kostkarki, jaką warto zauważyć, jest jej przydatność przy każdej wizycie gości w naszym domu. Bez kostkarki schłodzenie napojów lub drinków dla każdego z nich byłoby bardzo czasochłonne i problematyczne, natomiast kiedy użyjemy urządzenia dedykowanego do produkcji lodu, będzie nam zdecydowanie łatwiej.

Ostatnią zaletą lodówki z kostkarką, którą dzisiaj przedstawimy, jest oszczędność miejsca. Z tym urządzeniem nie będziemy zmuszeni do kłopotliwego umieszczania w lodówce butelek za każdym razem, kiedy będziemy chcieli schłodzić napój. To dobra wiadomość dla każdego, kto ceni sobie nie tylko wygodę, ale także odpowiednią przestrzeń na ulubione produkty spożywcze.