Kuchnia w ceglanej scenerii

cegla w kuchni

Kuchnia kocha cegłę, ponieważ jej urok jest ponadczasowy a design uniwersalny. Cegła na kuchennej ścianie dobrze komponuje się zarówno z zabudową meblową w klasycznym stylu, jak i nowoczesnymi aranżacjami. Wygląda efektownie w  tradycyjnym czerwonym kolorze, świeżej bieli czy wyrazistych, modnych wybarwieniach. Do jakich aranżacji pasuje ściana wyłożona cegłą?

Cegła jako wykończenie ściany to niezmiennie jeden z ulubionych motywów aranżacyjnych. W urządzaniu kuchni cenimy proste formy mebli, lubimy ją jednak ozdabiać swojskimi elementami, które ocieplają jej wizerunek i wprowadzają niepowtarzalny klimat.

Dzięki dekoracyjnemu charakterowi cegła wygląda bardzo efektownie i nadaje wnętrzu charakteru

Ten popularny sposób dekorowania powierzchni nad blatem kuchennym lub całej ściany wydaje się nie mieć „terminu ważności” i wymyka się wszelkim próbom przyporządkowania do konkretnego stylu. Ściana wyłożona cegłą lub nowoczesnymi panelami, które ją naśladują, dobrze komponuje się z meblami w stylu klasycznym czy zabudową inspirowaną nostalgicznym klimatem retro. Będzie również doskonałym tłem dla nowoczesnych i prostych zabudów meblowych lub industrialnych kuchni we wnętrzach loftowych.

– Przestrzeń nad blatem roboczym lub w większym formacie – cała ściana ozdobiona cegłą to wyrazisty, przyciągający wzrok akcent dekoracyjny, dlatego dla równowagi aranżacyjnej, będzie dobrym tłem dla prostej, stonowanej zabudowy meblowej – doradza Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych ze Spółki Meblowej KAM. – Motyw ceglany efektownie komponuje się z dekorami drewna i frontami w jasnych kolorach.

Dobrze prezentuje się w połączeniu z powierzchniami matowymi

Cegła w naturalnym wybarwieniu, świeżej bieli lub w bardziej odważnych, wyrazistych kolorach, które można dopasować do stylistyki wnętrza, może być ozdobą całej ściany kuchennej bądź pasa nad blatem roboczym pomiędzy szafkami dolnej i górnej zabudowy. Do wyboru mamy kilka odmian: począwszy od tradycyjnie wypalanej ceramiki po okładzinę z płytek z gładkiego klinkieru. Decydując się na surową cegłę, należy pamiętać o jej zabezpieczeniu przed tłuszczem, brudem i wilgocią za pomocą specjalistycznych impregnatów.