Kuchnia w stylu industrialnym – czego nie może w niej zabraknąć?

kuchnia indrustrialna

Styl loftowy staje się coraz bardziej popularny i niewiele wskazuje na to, aby miało się coś w tym temacie zmienić. Z sezonu na sezon przybiera on na sile, stąd też z powodzeniem zostaje wprowadzany do różnych pomieszczeń – od prywatnych mieszkań i domu, po obiekty komercyjne czy też budynki użyteczności publicznej. Można także powiedzieć, że jest bardzo dużym konkurentem dla modnych przez długi czas jasnych, skandynawskich kuchni. Ciemne szafki, cegła czy też kamień – to sprawia, że obok tak urządzonych przestrzeni nie można przejść obojętnie.

Charakterystyka kuchni w stylu industrialnym

Styl industrialny to inspiracja przemysłem. Wnętrza urządzone w stylu loft to pofabryczna surowość, ale przełamana grą światła i nieszablonowymi dodatkami, które dodają jej charakteru, jak również przytulności. To także ukłon w stronę naturalnych materiałów oraz braku ukrywania elementów, które dla wielu oznaczają niedoskonałości. Mowa między innymi o widocznych kablach czy też rurach. Odpowiednio wkomponowane w przestrzeń stają się one bardzo ciekawą dekoracją wnętrza.

Kuchnia w stylu industrialnym, to bardzo często czarne fronty kuchenne, które może zdobić jasne drewno, ale nie jest to jakąś sztywną regułą. Równie często pojawiają się one w towarzystwie ciemnych blatów, albo kamiennych. Nie bez znaczenia pozostaje także rola, jaką odgrywa oświetlenie. To ono bardzo mocno podkreśla stylistykę kuchni i jednocześnie sprawia, że staje się ona przytulna w odbiorze. Bardzo modne jest stosowanie lamp przywodzących na myśl reflektory, albo też lamp, które są montowane grupami.

Kuchnia w stylu industrialnym – zamiłowanie do naturalnych materiałów

Styl industrialny, to także ukłon w kierunku naturalnych faktur. Wśród nich pojawia się między innymi cegła czy też bardzo modny beton. Świetnie sprawdzi się również drewno z widocznymi słojami, a także metal. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest także zastosowanie tapet, także utrzymanych w konwencji naturalnej. Jednym z materiałów, który jest modny wśród amatorów dobrego designu, jak również ceniących sobie nieszablonowe podejście do dekoracji oraz jakość i trwałość jest fornir kamienny. Ta tapeta z kamienia podbija wnętrzarskie trendy i z sezonu na sezon staje się coraz bardziej pożądana. Wprowadzona do kuchni w stylu loft podkreśla jej charakter, ale równie dobrze staje się samodzielnym, a nawet głównym elementem dekoracyjnym. Bardzo mocno wpisuje się w potrzeby każdego użytkownika, który ceni sobie rozwiązania na lata, odporne na wilgoć, a także działanie wszelkich czynników mechanicznych.