Blaty kamienne – jakie posiadają właściwości?

wystroj kuchni

wystroj kuchniBlaty kamienne są marzeniem wielu osób. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy kij ma dwa końca. Jakie są plusy i minusy takich konstrukcji?

Blaty kamienne – jakie są jego nieocenione zalety?

Blaty kuchenne mają to do siebie, iż pod kątem materiałów, z których jesteśmy w stanie wykonać finalny produkt jest naprawdę wiele. Każdy z nich posiadana wiele różnić pomiędzy sobą, lecz nie ma wątpliwości, iż marzeniem wielu z nas jest posiadanie w kuchni takiego wyrobu, jak blaty kamienne w Gdańsku. W pierwszej kolejności skupimy się na zaletach takiego rozwiązania. Przede wszystkim tego typu blaty charakteryzują się niezwykłą trwałością i twardością, co pozwala nawet na kilkudziesięcioletnie ich używanie, a także na świetną odporność na zarysowania, plamy czy uszkodzenia mechaniczne – krojenie, a także zimne czy gorące naczynia nie są tutaj straszne. Kamień w blatach jest również ognioodporny, łatwy w obróbce, a także po prostu wygląda naprawdę świetnie.

Nie ma róży bez kolców – wady blatów kamiennych, o których powinieneś pamiętać

Choć oczywiście wiele z nas celuje w blaty kamienne, produkowane na przykład przez Kolsen. Kamieniarstwo, nie możemy nie wspomnieć również o minusach wynikających z zastosowania tego materiału. Przede wszystkim jest on niezwykle drogi w porównaniu z innymi produktami wykorzystywanymi do tworzenia blatów. Wymaga on również specjalistycznego montażu, który jest niestety dość długi, a sam blat jest naprawdę ciężki. Kamień zawsze będzie zimny, co dla wielu osób może być sporą wadą, a dodatkowo wymaga on impregnacji. Te blaty są co prawda trwałe, lecz jakiekolwiek uszkodzenia, jeżeli będą możliwe w naprawie, będą musiały zostać wykonane przez profesjonalny zakład kamieniarski.

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w blaty kamienne najwyższej jakości?

Szukając najlepszego możliwego blatu kamiennego, koniecznie powinniśmy rozważyć udanie się do firmy specjalistycznie zajmującej się w takich produktach. Uzyskamy wtedy pewność, że dostaniemy blat możliwie jak najlepszy.