Poznaj jury konkursu Samsung Projektuj z Bespoke

lodowka samsung

Marka Samsung zaprosiła studentów architektury, architektów, projektantów i stylistów wnętrz do udziału w konkursie Projektuj z Bespoke. Tegoroczny skład jury, które oceni prace konkursowe, tworzy aż jedenastu ekspertów i praktyków z branży architektury wnętrz. Od redaktorów naczelnych i dziennikarzy najlepszych magazynów oraz portali poświęconych tematyce aranżacji przestrzeni, przez znamienitych architektów, po wykładowców Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Gdańsku – gremium jurorskie konkursu Samsung Projektuj z Bespoke prezentuje się wyjątkowo barwnie. Zapraszamy do zapoznania się ze składem, który będzie oceniał zgłoszone projekty.

Zasady konkursu

Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie Projektuj z Bespoke mają za zadanie zaprojektowanie kuchni z uwzględnieniem lodówki Bespoke oraz innego wybranego sprzętu kuchennego marki Samsung. Kolejnym krokiem jest publikacja zgłoszonej pracy w mediach społecznościowych wraz z dwoma dedykowanymi hasztagami: #projektujzbespoke oraz #kuchniasamsung. Projekty należy zgłaszać wgrywając pracę za pomocą formularza kontaktowego, dostępnego na stronie konkursowej projektujzbespoke.pl a termin składania prac kończy się 6 grudnia 2021 r.

„Jesteśmy świadkami wchodzenia do wnętrz nowego trendu: oto urządzenia elektroniczne zyskują miękki, plastyczny wygląd i wyraz. Jeśli dodamy do tego fakt, że lodówka Bespoke jest modułowa to okazuje się, że mamy produkt pozwalający na nową formę ekspresji we wnętrzu. Temu poświęcony jest ten konkurs – oczekujemy od uczestników by eksplorowali i wyznaczyli nowe  trendy w postrzeganiu tego czym jest współczesna kuchnia.” – mówi o konkursie Jan Sikora, przewodniczący Jury.

Eksperci z wieloletnim doświadczeniem w jury

Prace oceni tym razem bardzo wyjątkowa komisja, której przewodniczącym jest Jan Sikora – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który prowadzi na Wydziale Architektury i Wzornictwa swoją autorską Pracownię Przestrzeni Publicznych. Profesor Jan Sikora jest także właścicielem renomowanej pracowni Sikora Wnętrza. Za swe projekty otrzymał liczne krajowe i międzynarodowe nagrody m.in. Nagrodę Architektoniczną Polityki, nagrodę A’Design Award, Bryłę Roku czy Library Interior Design za projekt Stacji Kultura. Do jury dołączyli także arch. wnętrz Ada Skwira i Małgorzata Liebhart (właścicielki pracowni WZ Studio), Anna Grużewska, (red. naczelna ,,Czas na Wnętrze”, dziennikarka, wybitna znawczyni designu oraz malarstwa), Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (red. naczelna ,,Dobre Wnętrze”, Urządzamy.pl, ,,M jak mieszkanie”, związana z rynkiem mediów architektonicznych i wnętrzarskich od 2001 r.), Michał Bachowski (redaktor portalu NOIZZ, współpracujący także z festiwalem GdyniaDesign Days jako członek rady programowej i kurator wystaw), arch. Jacek Tryc (członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, właściciel cenionej pracowni Jacek Tryc Wnętrza), arch. Wioleta Cieślik (Kierownik Działu Decoroom Kitchen w pracowni Decoroom), dr Szymon Hanczar (wykładowca ASP Wrocław i założyciel studia projektowego hanczar studio), Kamil Białas (wydawca i red. naczelny ,,WhiteMAD”) oraz Agnieszka Niedzielak-Kowalska (redaktor portalu elledeco.pl).

Komisja brać będzie pod uwagę: kreatywność pracy konkursowej, związek pracy konkursowej z tematem, funkcjonalność wnętrza, kreatywność i oryginalność projektu, estetykę zastosowanych rozwiązań, ewentualne indywidualne projekty elementów wyposażenia, ich oryginalność i jakość, jakość i poziom  prezentacji projektu, zgodność projektu ze współczesną wiedzą, nauką i technologią, zgodność założeń i wytycznych z rezultatem oraz profesjonalizm realizacji pod względem procesowym, zakresowym i budżetowym.

Nagrody  i kategorie

Łączna suma nagród w konkursie wynosi 20 000 PLN brutto. W kategorii ,,Projekt Koncepcyjny” zwycięzca otrzyma 5 000 PLN brutto. Za miejsce drugie przewidziano nagrodę w wysokości 3 000 PLN brutto, natomiast za trzecie miejsce, 2 000 PLN brutto. W kategorii ,,Projekt Zrealizowany”, przewidziano także trzy nagrody. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 000 PLN brutto. Za miejsce drugie przewidziano nagrodę w wysokości 3 000 PLN brutto, zaś za miejsce trzecie 2 000 PLN brutto.