Kuchnie nowoczesne – jakie są modne w 2022?

kuchnia

Nowoczesna kuchnia obecnie kojarzy się głównie z maksymalną funkcjonalnością oraz wysokiej jakości materiałami z których wykonane są poszczególne elementy. W roku 2022 królują ciemniejsze, stonowane style. Na jakie warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Kuchnie nowoczesne w 2022 – co je wyróżnia?

W porównaniu do ubiegłych lat, kuchnie nowoczesne w Częstochowie oraz w każdym innym mieście wyróżniają się przede wszystkim prostotą. Dużą wagę przywiązuje się do funkcjonalności, więc elementy ozdobne w 2022 roku są w głównej mierze rzadkością. Docenia się i wykorzystuje każdy skrawek metra, więc szafki i półki występują od podłogi aż po sam sufit. W ten sposób łatwiej wygospodarować wolną przestrzeń na pozostałe potrzeby.

Jednolita powierzchnia szafek powoduje, że idealnie wtapiają się one w pozostałą część wnętrza. Rzadkością są wyraźne i duże uchwyty. Jeśli się pojawiają to zwykle wykorzystuje się te o niewielkich rozmiarach. Barwą odpowiadają frakturze mebla, więc na pierwszy rzut oka ciężko je dostrzec. Tym samym meble sprawiają wrażenie jednej, spójnej całości.

Modne kuchnie nowoczesne w 2022 roku

Przez długi czas w pomieszczeniach kuchennych można było zauważyć meble wykonane w jasnych barwach. Zwykle królowała biel lub beż. Rok 2022 przynosi istotne zmiany. Modne stają się całkiem nietypowe kolory jak ciemna zieleń lub brąz. Dużą wagę przywiązuje się również do tego, aby łatwo było utrzymać czystość. Widać więc często na nich ciemniejszą frakturę przypominającą słoje drewna.

Jeśli spojrzymy na popularne meble kuchenne na zamówienie w Częstochowie to wśród interesujących projektów znajdziemy głównie te, które stawiają na kontrastowe barwy. Do łask powraca grafit, który nie tylko znajduje się na blatach, ale również jego imitacja pojawia się na szafkach i innych meblach. Kontrast do jego ciemniejszej barwy udaje się uzyskać poprzez stosowanie jaśniejszych, drewnianych elementów wykończeń przypodłogowych i przy suficie. Dzięki nim zdecydowanie łatwiej utrzymać czystość w pomieszczeniu.