Co musisz wiedzieć zanim wymienisz zamek w drzwiach?

wymiana zamka

Każdemu właścicielowi nieruchomości powinno zależeć na zabezpieczeniu swojego mienia przed wtargnięciem osób niepowołanych. Podstawą są oczywiście okna i drzwi, dlatego warto wybierać rozwiązania antywłamaniowe, które posiadają dodatkowe mechanizmy (np. rygle antywłamaniowe, wzmocnioną konstrukcję) chroniące przed włamaniem. Jednak nawet najlepsze drzwi nie spełnią swojej funkcji, jeśli zamek ulegnie uszkodzeniu lub osoby trzecie uzyskają dostęp do kluczy! Kiedy należy wymienić zamki i dlaczego warto to zrobić ze specjalistą ślusarzem?

Kiedy zdecydować się na wymianę zamka, a kiedy wkładki?

W pierwszej kolejności należy się zastanowić, ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach. Czy konieczna jest wymiana całego zamka przez ABC Zabezpieczeń, czy też wystarczy wymiana samej wkładki. Zamek to najprościej mówiąc element mechanizmu, który zamyka i otwiera drzwi, dzięki czemu można bezpiecznie wchodzić i wychodzić, jednak gdy coś zakłóca możliwość przekręcania klucza w drzwiach lub zamek nosi ślady włamania – wówczas wymiana zamków staje się ważna, ponieważ to one najlepiej zabezpieczają domy przed kradzieżą. Jednak najważniejsza dla celów bezpieczeństwa jest wymiana wkładek bębenkowych, którą należy przeprowadzać w sytuacjach kiedy

  • wkładka została uszkodzona
  • właściciel lokalu/domu zgubił klucze lub zostały one skradzione
  • nastąpiła próba włamania lub skuteczne włamanie
  • zakupiono nowe mieszkanie (nowy właściciel powinien wymienić zamek)
  • zwiększenie jakości zabezpieczeń

Koszt wymiany zamka

Koszt wymiany zamka przez https://www.abc-zabezpieczen.pl różni się w zależności od wielkości miasta i rodzaju. Najtańsze modele zaczynają się od 90 zł, ale można wydać znacznie więcej, aby kupić zamki z dodatkowymi atestami lub zabezpieczeniami. Warto pamiętać, że jest to inwestycja na lata, a dobrej jakości zamki mają długą żywotność – są mniej narażone na awarię niż tańsze, bez odpowiednich certyfikatów i atestów.

Zamki są ważne nie tylko dla ochrony naszego domu i bliskich, ale także zapewniają bezpieczeństwo cennych przedmiotów. Warto więc zainwestować w zamek, gdy trzeba go wymienić. Warto rozważyć zakup zamka elektronicznego, jeśli zależy nam na czymś wygodniejszym lub bardziej nowoczesnym: koszty mogą być wyższe niż w przypadku tradycyjnych zamków, ale warto je ponieść ze względu na dodatkową ochronę i wygodę użytkowania, taką jak bezkluczowe otwieranie drzwi. Jeśli nie wiesz, jakie zamki wybrać, zwróć się do profesjonalisty, który pomoże Ci wybrać odpowiedni dla Twoich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa!