Zaśnij patrząc w gwiazdy – sypialnia na poddaszu

sypialnia

Aranżacje sypialni na poddaszu upodobają sobie szczególnie romantyczki i romantycy. Kto nie chciałby zasypiać patrząc w gwiazdy przez okno dachowe? Przede wszystkim dlatego, że jest ona wyjątkowo pięknym, klimatycznym i przytulnym miejscem. Oprócz tego skosy nadadzą jej wyrazistego charakteru i sprawią, że będziemy się w niej dobrze czuli. Niestety aranżacja poddasza ze skosami może być kłopotliwa.

Meble pod skosy

Umeblować sypialnie na poddaszu to nie lada wyzwanie. Trzeba tak zagospodarować przestrzeń, aby zmieściło się łóżko, stoliki nocne, TV, komoda i jeszcze szafa.

Łózko jest najważniejszym meblem w sypialni, dlatego to od niego powinno się zaczynać umeblowanie. Ważne, abyśmy mieli do niego dostęp z trzech stron. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie najniższego miejsca i ustawienie łóżka pod skosami.

Jeśli chodzi o szafy pod skosami to w takim przypadku robimy je zazwyczaj na wymiar. To rozwiązanie pozwala na dopasowanie jej do skosów, jakie znajdują się w pomieszczeniu. Nie wolno zapomnieć o drzwiach – tutaj najlepiej będzie zdecydować się na drzwi przesuwne. W innym przypadku skosy mogą przeszkadzać w otwieraniu szafy.

Oświetlenie w sypialni na poddaszu

Sypialnia na poddaszu jest bardzo klimatyczna, ale odpowiednie oświetlenie doda jej jeszcze większego wdzięku.

W sypialni wyróżniamy trzy rodzaje oświetlenia. Oświetlenie główne, które ma za zadanie oświetlić cale pomieszczenie. Kolejnym oświetleniem są lampki do czytania, zazwyczaj umieszczamy je na stolikach nocny, jednakże w sypialni na poddaszu równie dobrze sprawdzą się klinkiety na ruchomym ramieniu. Oświetlenie nastrojowe jest jednym z ważniejszych elementów w sypialni. Możemy je umieścić we wnękach lub pod półkami, a nawet nad łóżkiem.

Praktyczna sypialnia na poddaszu jest możliwa dzięki zabudowom na wymiar. Możemy również stworzyć w niej nastrojowy klimat dzięki oświetleniu, ale również kolorom i dodatkom.

Dodatki do sypialni na poddaszu

Oczywiście wszystko uzależnione jest od stylu, w jakim chcemy urządzić pomieszczenie. Bezapelacyjnie urokliwa okaże się sypialnia na poddaszu w drewnie. Drewno to materiał, który sprawdzi się w każdej aranżacji i praktycznie w każdym stylu. Jest ponadczasowe, trwałe i przepięknie się prezentuje szczególnie w sypialni na poddaszu.

Wydawać by się mogło, że aranżacja sypialni na poddaszu jest trudna. Nie można temu zaprzeczyć, że jest to problematyczne miejsce. Jednakże dzięki skosom możemy zyskać przepiękną, oryginalną i modną sypialnie.