Nowoczesna sypialnia – jak powinna wyglądać?

aranżacja

Sypialnia jest szczególnym miejscem w naszym domu – bardzo intymnym i spełniającym funkcję wypoczynkową. Jesteśmy jednak dalecy od stwierdzenia, że sypialnia to jedynie cztery ściany, między którymi znajduje się łóżko. Aranżacja sypialni jest dużym wyzwaniem dla każdego, kto urządza lub remontuje dom czy mieszkanie. Podpowiadamy, jak zaaranżować sypialnię w stylu nowoczesnym.

Minimalizm w sypialni

Prostota i minimalizm w urządzaniu wnętrz cieszą się niesłabnącą popularnością. Prawdziwe wyzwanie stanowi jednak połączenie tego stylu z funkcjonalnością. Postawienie minimalnej ilości mebli, aby później musieć kursować pomiędzy pomieszczeniami w celu przyniesienia potrzebnego ubrania do sypialni, nie jest sztuką. Przy aranżacji nowoczesnej sypialni istotą jest odpowiedni dobór formy i stylistyki mebli, który jednocześnie pomoże zachować estetyczny wygląd i zapewni w pomieszczeniu optymalną ilość przestrzeni.

Przy aranżacji sypialni możemy również skorzystać z pomocy firm, które stworzą dla nas projekt wnętrza, a następnie zajmą się jego realizacją, przykładowo: Urządzamy pod klucz.

Odpowiednia szafa do nowoczesnej sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym nie tylko śpimy – pełni ono także funkcję garderoby. Oprócz komfortowego łóżka musi się w niej znaleźć zatem również przestronna szafa na ubrania. Doskonałym pomysłem jest wybór szafy z dużym lustrem – będzie ono pełnić swoje praktyczne funkcje, a przy tym optycznie powiększy pomieszczenie. Tę funkcję szczególnie docenimy w przypadku sypialni o niewielkiej powierzchni. Lustro “doda” jej przestrzeni. Istotne jest również samo wnętrze szafy. Jeśli zależy nam na oszczędności miejsca w sypialni, to szafa powinna być zaprojektowana z głową.

Aranżacja nowoczesnej sypialni – dodatkowe meble

Przy zakupie mebli do sypialni do wyboru mamy wiele dodatkowych elementów wyposażenia. Do najbardziej popularnych należą oczywiście szafki nocne, komody i toaletki. Posiadając odpowiednio dużą przestrzeń w sypialni, możemy zdecydować się na zakup wszystkich tych elementów. W większości przypadków jednak podczas aranżacji wnętrza postawimy na optymalizację. Największą popularnością cieszą się wybierane w pierwszej kolejności szafki nocne – to doskonałe miejsce na przechowywanie osobistych drobiazgów. Z kolei komoda pozwala mieć pod ręką najczęściej używane rzeczy osobiste. Toaletka kojarzona jest z luksusową sypialnią, będzie jednak bardzo przydatna, o ile uda nam się wygospodarować na nią miejsce.