Nowoczesne wykończenie wnętrz – Twój luksusowy apartament

wnetrze

Złoto, bogata forma i wysoka jakość wykończenia – luksusowa aranżacja domu lub mieszkania to prawdziwe wyzwanie! Wystawny i elegancki styl wymaga tak odpowiedniego metrażu, jak i właściwej oprawy i dodatków. W tej sytuacji liczy się nie tylko interesujący pomysł, ale i, a może nawet przede wszystkim, dopracowanie najdrobniejszych szczegółów. Na co zatem zwrócić uwagę przy urządzaniu luksusowego wnętrza? Podpowiadamy!

Spis treści:

Luksusowe aranżacje wnętrz – pochwała umiaru

Ekskluzywne wykończenia wnętrz a komfort użytkowania

Minimalistyczne wydanie luksusu

Luksusowe aranżacje wnętrz – pochwała umiaru

wystroj wnetrz

Luksusowe wnętrze jest eklektyczne, wystawne, ale również niezwykle wymagające. Bogate wzornictwo z dużą ilością ozdób wymaga złagodzenia – inaczej łatwo jest otrzeć się o kicz. Połyskliwe tkaniny, pozłacane elementy czy złożona ornamentyka może wydawać się wtedy przesadzona, zbyt wystawna. Przy urządzaniu wnętrz warto zatem pamiętać o zachowaniu umiaru.

Jeśli nasze mieszkanie ma niewielki metraż, a podjęliśmy decyzję o zakupie bogato zdobionego fotela bądź kanapy, ten jeden element będzie wystarczającym akcentem. Podobna zasada tyczy się również stosowania kolorów i tkanin – drogie materiały i złoto umieszczajmy w domu w wyważony sposób.

Ekskluzywne wykończenie wnętrz jest zazwyczaj efektem współpracy z doświadczonymi specjalistami. Firmy specjalizujące się w kompleksowych aranżacjach, takie jak Decorproject wykończenie wnętrz traktują bardzo profesjonalnie. Współpraca z tego typu firmą gwarantuje wyposażenie naszej rezydencji w wysokiej jakości materiały.

Ekskluzywne wykończenia wnętrz a komfort użytkowania

wystroj wnetrz

Kolejna istotna kwestia to dokładne zaplanowanie, jak ma wyglądać nasze luksusowe wnętrze. Jeszcze przed wyborem wszystkich dodatków aranżacyjnych, warto zastanowić się nad samą kompozycją, tak, aby uniknąć nadmiernego przepychu, a jednocześnie zapewnić maksymalny komfort i funkcjonalność.

Minimalistyczne wydanie luksusu

wystroj wnetrz

Luksusowe wnętrze w minimalistycznym stylu? To możliwe – wystarczy odrobina kreatywności! Inspiracje można zaczerpnąć ze stylu skandynawskiego. W ekskluzywnym wnętrzu doskonale sprawdzą się proste, geometryczne kształty i jasne barwy.

Luksus w minimalistycznym wydaniu przyjmuje industrialną formę bez nadmiernych ozdób i ornamentów. Stawia się tu raczej na meble z naturalnego drewna (jego egzotycznych gatunków), kamienia bądź szkła. Estetykę pokojów dziennych podkreślą skórzane obicia mebli. Złoto i srebro, a zatem barwy najczęściej kojarzone z szykiem i luksusem, pojawiają się jako delikatny akcent dekoracyjny. Kolory te nie zawsze muszą odgrywać główną rolę – równie dobrze prezentują się jako dodatki w monochromatycznych pomieszczeniach.