Sypialnia skąpana w złocie

sypialnia

Królewska i luksusowa, jednocześnie elegancka i gustowna – taka może być każda sypialnia, jeśli tylko stylistykę wnętrza podkreślimy złotymi akcentami. Dodatki w tym kolorze potrafią zdziałać cuda. Nowocześnie i minimalistycznie urządzone sypialnie, do których wprowadzimy złote akcenty, nabiorą wytworności i klasy.

W miejscu przeznaczonym na sen i odpoczynek, odpowiednio dobrane kolory ścian, mebli i dodatków mają ogromne znaczenie. Dekoracje zastosowane umiejętnie i z wyczuciem podkreślą stylistykę wnętrza, przyniosą odprężenie i regenerację sił.

Luksus i harmonia

Koncentracja kolorów przesunęła się od barw podstawowych w kierunku tych bardziej dynamicznych i intrygujących. I tak zamiast zwykłej żółci, wybieramy złoto.

– W tym roku stawiamy na naturalne barwy w sypialni. Kolorem przyciągającym uwagę najsłynniejszych designerów świata grafiki, wzornictwa czy architektury, a jednocześnie pozwalającym się wyciszyć jest odcień złoty. Wyrazistość bogatych, złotych, rudozłotych czy miedzianych elementów dekoracyjnych sprawia, że wnętrze nabiera szlachetnego charakteru. Na tego typu detale warto postawić, gdy zależy nam na ociepleniu wnętrza i osiągnięciu nastroju sprzyjającego relaksowi  – mówi Anna Poprawska, ekspert homebook.pl.

Kolorowy umiar

Podczas aranżacji wnętrz, zwłaszcza takich jak sypialnia, pomocna zawsze okazuje się psychologia barw. Kolory wpływają na nasz nastrój oraz kondycję psychiczną i fizyczną. Ostatnie trendy przywróciły do łask kolor złoty, stanowiący synonim przepychu i bogactwa. Nadrzędnymi zasadami przy wprowadzaniu tej barwy do pokoju są umiar i wyczucie. Ciepłe odcienie złotego pobudzają wyobraźnię i dodają pozytywnej energii. W przytulnej sypialni z jasnymi ścianami i meblami, idealnie skomponuje się piękny, ozdobny zegar, a nastrojowe oświetlenie pozłacanych lamp podkreśli kameralną atmosferę i intymność. Zastosowanie zmysłowej pościeli oraz świec, które pięknie odbijają światło świadczyć będzie o ekspresji wnętrza.

– Złoty kolor jest stworzony do sypialni. Przede wszystkim załamuje światło i świetnie komponuje się z kolorami, które występują tam najczęściej – z kremowym beżem czy głębokim brązem, w połączeniu zaś z szarością pomieszczenie nabiera charakteru królewskiej komnaty. Ciepłe odcienie złotego sprawdzą się więc przede wszystkim jako dodatki. W przytulnej sypialni ważną rolę odegrają miękkie, puszyste dywany i poduchy, narzuta i zasłony lub rolety. Wszystko jak najbardziej w kolorze złota lub miedzi, dzięki czemu wnętrze nabierze lekkości, a przestrzeń stanie się nietuzinkowa i nowoczesna – opisuje Anna Poprawska, ekspert homebook.pl.

Właściwie zaprojektowana i urządzona sypialnia będzie oazą wypoczynku i da poczucie bezpieczeństwa. Złote wnętrza to bez wątpienia rozwiązanie dla tych, którzy chcą wprowadzić magiczną atmosferę i nadać pomieszczeniu niezwykłego blasku. Za pomocą dodatków w tym kolorze możemy ozłocić sypialnię i nadać jej romantycznej elegancji.