Pokój marzeń na Dzień Dziecka

pokoj dziecka

Dzieci to oczywiście mistrzowie wyobraźni, dlatego też znalezienie prezentu, który sprosta ich oczekiwaniom, często graniczy z cudem. Upominek na Dzień Dziecka powinien nie tylko dorównywać ich marzeniom, ale i zaskakiwać oraz oferować niezliczone możliwości zabawy. Wbrew pozorom można pokusić się o niespodziankę, która spełni wszystkie te warunki. W jaki sposób? Dzięki zmianie klasycznego wystroju pokoju w baśniową scenerię z krainy marzeń.

Metamorfoza dziecięcego pokoju nie musi wiązać się z czasochłonnym remontem i reorganizacją całej przestrzeni. Wystarczy kilka sprytnych zabiegów, aby diametralnie odmienić jego oblicze i wykreować w sypialni dziecka magiczną atmosferę. Nie zawsze ogromna ilość zabawek gwarantuje świetną zabawę. Niezależnie od tego, czy stoimy przed wyzwaniem zaaranżowania pokoju dziewczynki, czy chłopca, czasem lepiej zdecydować się na rozwiązanie przyprawione odrobiną finezji.

Komnata księżniczki

Pokój dziewczynki można odmienić na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest stworzenie baśniowej atmosfery za pomocą właściwie dobranych dodatków i akcentów. Która dziewczynka nie chciałaby każdego dnia budzić się i zasypiać w bajkowej komnacie, godnej prawdziwej księżniczki? Odpowiedni nastrój stworzymy, wykorzystując zdobione kwiatową łączką tekstylia w odcieniach różu i fioletu. Mała królewna nie pogardzi zapewne także stylowymi szkatułkami, w których będzie mogła przechowywać swoje spinki, kokardki, diademy i inne drobiazgi. Całość dopełnią zachowane w równie bajkowej stylistyce zasłony z wizerunkami ulubionych postaci, które podobnie jak kwieciste skrzynki, znaleźć można w ofercie marki Eurofirany.

Kryjówka poszukiwacza skarbów

Umiejętna aranżacja pokoju chłopca każdą chwilę zabawy może przeobrazić w prawdziwą przygodę. Zmieniając pokój dziecka w komnatę czarów i tajemnic sprawimy, że nawet zwyczajne odrabianie pracy domowej może przypominać wypełnianie tajnej misji. Ciekawym pomysłem jest również zaaranżowanie jednej części pokoju na wzór ukrytego fortu. Indiański namiot, czy domek na antresoli to spełnienie marzeń każdego poszukującego przygód chłopca. Ponadto układając wewnątrz wygodny materac z dużą ilością poduszek i montując lampkę, stworzymy przytulny kącik do nauki i czytania.

Prezent na Dzień Dziecka wcale nie musi być kosztowną zabawką. Czasem wystarczy stworzyć samą okazję do zabawy, o którą w odpowiednio zaaranżowanym pokoju z pewnością nie będzie trudno.