Domowe biuro w centrum uwagi

biuro

Wobec powszechnej pracy zdalnej, wykorzystywana okazjonalnie do tego celu przestrzeń w wielu domach przerodziła się w centralny punkt codziennego życia. Zadbanie o estetykę takiego miejsca i wkomponowanie w charakter wnętrza stało się więc równie ważne, co zapewnienie mu funkcjonalności. Tikkurila podpowiada, jak domowe biuro przekształcić w stylową ozdobę mieszkania, która będzie inspirować do pracy i zachwycać w czasie relaksu.

Wydzielona przestrzeń do pracy w domu może, niczym centrum dowodzenia, wyznaczać stylistykę całego wnętrza. Szklane biurko na metalowych nogach na tle ciemnych, głęboko matowych ścian, pomalowanych farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorach 1936 i 1942, jednoznacznie określi industrialny charakter przestrzeni. Jego wiodący charakter wskaże także lampa na długim pałąku przytwierdzonym prostopadle do ściany. Dopełnieniem kompozycji będą masywne szare komody oraz metalowy regał unoszący przyciągające uwagę półki w geometrycznym kształcie.

Innym sposobem na wykreowanie oryginalnego miejsca do pracy może być postawienie na styl retro. Biurko o fakturze naturalnego drewna w parze ze starym, skórzanym krzesłem stworzy wygodne i przestronne miejsce do pracy nawet w niewielkim pokoju lub w kąciku sypialni. W klimatyczną kompozycję doskonale wpiszą się stylizowane lampy czy stary aparat lustrzany w wiekowym futerale. Ściany pomalowane farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w delikatnym kolorze Marble podkreślą spójność bazującej na różnych odcieniach brązu aranżacji, a jednocześnie dodadzą wnętrzu świetlistości.

A jak stworzyć z kącika do pracy prawdziwą gwiazdę, która będzie przykuwać wzrok wchodzących do pomieszczenia?

Nic trudnego – wystarczy umieścić biurko w centralnym miejscu pokoju na tle jasnej ściany w odcieniu 1922 z palety Tikkurila Deco Grey i otoczyć je sznurem żarówek w czarnej oprawie. Kompozycyjnym nawiązaniem będą elementy dekoracyjne w tym samym kolorze oraz kropki na sąsiedniej ścianie, które wybiją się z jasnej szarości 1950 i wprowadzą do pomieszczenia element relaksującej beztroski. Nowoczesność aranżacji zaakcentuje dodatkowo surowa drewniana skrzynka z roślinami oraz grafiki postawione swobodnie obok biurka.

W poszukiwaniu atmosfery skupienia warto wykorzystać wyciszającą moc zieleni

W tej roli na ścianach  idealnie sprawdzi się farba Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w odcieniach Fjord i Arbour, w które płynnie wtopi się proste ciemne biurko. Naturalność wnętrza podkreślą rośliny doniczkowe oraz ozdoby z jasnego drewna. Artystyczny sznyt zapewni aranżacji złota lampa i orientalne figurki oraz stara maszyna do pisania, która w przerwach od pracy awangardowo wypełni miejsce po laptopie.