Jak funkcjonalnie urządzić mały salon w bloku?

modny salon w bloku

modny salon w bloku

Mieszkanie w centrum miasta często wiąże się z kupnem niewielkiego lokalu. Wówczas osoby, które się na nie decydują, stają przed niemałym wyzwaniem aranżacji przestrzeni. Warto zwrócić szczególną uwagę na salon, czyli serce każdego mieszkania, w którym rodzina spędza czas na wspólnym relaksie i spożywaniu posiłków oraz przyjmuje tam gości. Jak urządzić mały salon w bloku, aby był funkcjonalny, a przy tym przytulny?

Kolorystyka i dodatki w niewielkim salonie

Wyjątkowe sytuacje wymagają nietypowych rozwiązań. Właśnie dlatego urządzając mały salon, trzeba pamiętać, że każda decyzja ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o efekty estetyczne i funkcjonalność. Warto decydować się na takie kolory i akcesoria, które optycznie go powiększą i sprawią, że będzie przestronny. Właśnie dlatego zastanawiając się nad tym, jakie witryny z szufladami czy komody bukowe kupić, dobrze wybierać elementy z wąskiej palety kolorów. W niewielkim salonie najlepiej będą się prezentować 3 lub 4 barwy.

Dla uzyskania ciekawszych efektów można zastosować różne faktury. Dobrą praktyką będzie również stosowanie jasnych kolorów i delikatnych wzorów, które optycznie powiększą i rozświetlą przestrzeń. Świetnym rozwiązaniem okazują się lustra. Jeśli chodzi o mały salon, to umieszczone na fragmencie ściany sprawią, że pomieszczenie będzie się wydawało większe o kilka metrów kwadratowych.

O czym jeszcze pamiętać, urządzając mały salon w bloku?

Powyżej przedstawiliśmy garść praktycznych porad dotyczących funkcjonalnego urządzenia małego salonu w bloku. Okazuje się jednak, że warto stosować również wiele innych trików. O to, o czym jeszcze należy pamiętać, zapytaliśmy specjalistę z internetowego sklepu z nowoczesnymi meblami do salonu JNP Meble Nowak, który zaproponował:

– Urządzając niewielki salon, warto zadbać o podział praktycznych stref – wypoczynkowej czy jadalnianej, ponieważ dzięki temu w pomieszczeniu będzie panowała harmonia. Ponadto dobrym wyborem jest kupno mebli wielofunkcyjnych, na przykład rozkładanych kanap, które w razie potrzeby zapewnią dodatkową przestrzeń do spania. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się też niskie meble o niezbyt masywnej konstrukcji, które nie przytłoczą wnętrza i nie będą blokować dopływu światła dziennego. Szafki czy biblioteczki na nóżkach będą wyglądać o wiele delikatniej od tych na cokołach. Jeżeli w salonie ma stanąć stół, to najlepiej sięgać po kwadratowe albo prostokątne modele, które w razie potrzeby można ustawić obok ściany, dzięki czemu nie będą zajmować zbyt wiele przestrzeni.