Jakie są orientacyjne koszty budowy domu modułowego?

dom modulowy

dom modulowy

Budowa domu modułowego trwa zaledwie kilka miesięcy. Krótki czas montażu prefabrykatów na działce stanowi ogromną zaletę, jednak wiąże się również z tym, że nie ma możliwości wznoszenia budynku w kilku etapach i stopniowego pozyskiwania środków. Inwestor na wstępie musi posiadać potrzebną sumę pieniędzy. Ponadto nie ma możliwości zakupu tańszych zamienników materiałów budowlanych, które narzuca producent wybranego projektu domu modułowego.

Ile kosztuje dom modułowy?

Na ostateczny koszt domu modułowego wpływa kilka czynników: metraż budynku, liczba pięter, wysokość opłat za transport prefabrykatów, zastosowane technologie oraz sposób wykończenia nieruchomości. Inwestor wybiera projekt i zamawia dom. Zanim firma budowlana dostarczy prefabrykaty i zamontuje je na działce, nabywca musi we własnym zakresie przygotować fundamenty i doprowadzić media. Według szacunków minimalny koszt domu całorocznego do 35 m² z antresolą to ok. 110 000 złotych. Do tej kwoty trzeba dodać wydatki na przygotowanie działki, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych oraz wykończenie wnętrz. Całoroczne domy modułowe o większym metrażu są droższe. Ceny za 1 m² zaczynają się od 1400 złotych wzwyż. Z kolei koszt budowy domu pasywnego w technologii modułowej wynosi od 2000 złotych za m² w górę.

Czy inwestycja w dom modułowy jest opłacalna?

Inwestycja w dom modułowy w dłuższej perspektywie jest opłacalna. Wykorzystanie energooszczędnych technologii oraz szczelna izolacja termiczna w budynkach prefabrykowanych przynosi znaczne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym. Ponadto dom modułowy można rozbudować o dodatkowe segmenty w przyszłości, co jest tańsze niż tworzenie dobudówek do nieruchomości murowanych. Budownictwo prefabrykowane jest trwałe, bezpieczne i komfortowe. Można zamieszkiwać w nim całą rodziną przez wiele lat lub wynajmować domki turystom lub osobom, które nie posiadają własnej posesji. Inwestorom doradza firma dewelopersko-budowlana Lokaty Budowlane, posiadająca w swojej ofercie całoroczne i letniskowe domy modułowe. Przedsiębiorstwo zapewnia doradztwo w zakresie bezpiecznego lokowania środków finansowych w nieruchomości oraz pomaga w sprzedaży domów i mieszkań.