Jakie twarde łóżko jest najwygodniejsze?

W kwestii twardości bardzo dużo zależy od indywidualnych preferencji. Niektórzy preferują, kiedy materac jest bardzo twardy, a inni uwielbiają uczucie zapadania się i snu na zdecydowanie bardziej miękkich powierzchniach. Najbardziej optymalną i zdrową dla kręgosłupa sytuacją jest, kiedy materac jest idealnie dobrany do wagi użytkownika. Zapewnia to odpowiednią podporę dla kręgosłupa, a dzięki sprężystości także się do niego dobrze dopasowuje.

Oznaczenia twardości producentów

Dla ułatwienia poszukiwania odpowiedniej twardości, producenci materacy zastosowali ujednolicone oznaczenia. Najczęściej spotykane są wersje H1, H2, H3 oraz H4. Im wyższa cyfra, tym odczucie twardości jest większe. Aby idealnie dobrać powierzchnię do spania, należy kierować się nie naszymi preferencjami, a masą ciała. To także jest dokładnie zdefiniowane. Materac H1 nadaje się dla dzieci mniej więcej do 60 kg. H2 będzie doskonały w przedziale 50-80 kg. Materace H3 sprawdzą się u osób 80-100 kg. Ostatni H4 to rozwiązania dla cięższych osób, których waga przekracza 100 kg. Ujednolicone oznaczanie pomaga dokonać dobrych wyborów w kwestii twardości. Nawet jeżeli wolimy bardziej twarde powierzchnie, to kto może się oprzeć przyjemności leżenia na idealnie zbalansowanym materacu, który w odczuciu jest jednocześnie miękki, ale także niezwykle stabilny dla kręgosłupa?

Co w przypadku łóżek dwuosobowych?

Szczególnie w sytuacji, kiedy występuje istotna dysproporcja w masie ciała dwóch osób, wybór zaczyna się komplikować. Materace H3 mogą się wtedy dobrze sprawdzić ze względu na dość uniwersalny przedział wagowy. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę pozycję, w jakiej zazwyczaj się śpi. Jeżeli ktoś śpi na brzuchu, znacznie wygodniejsze okażą się stabilne i delikatnie twardsze materace. Odwrotnie dla śpiących na boku. W tym przypadku większy komfort zyskają bardziej miękkie materace np. H2. Materac kieszeniowy Multi 500 Airflow od JMB Design w przypadku dwuosobowym to doskonałe rozwiązanie ze względu na właściwości amortyzacyjne. Dzięki systemowi sprężyn umieszczonych w specjalnych kieszeniach, zmiany pozycji jednej z osób, nie są odczuwalne dla drugiej.

Jak się nie zagubić przy tak dużej ilości danych?

Najlepszą opcją jest udanie się do dobrego salonu, w którym doświadczony pracownik dokładnie wytłumaczy specyfikę poszczególnych modeli. Będzie można wtedy także doświadczyć na własnej skórze odczuć jakie towarzyszą podczas leżenia na danych modelach. Polski producent łóżek i materacy JMB Design posiada liczne salony na terenie całego kraju. Dobre jakościowo rozwiązanie przyczyni się nie tylko do zwiększenia komfortu snu, ale także zmniejsza ryzyko powstawania niewygodnych odkształceń z biegiem czasu.