Trendy łazienkowe 2022 – jak urządzić salon kąpielowy?

Modna łazienka 2022 pełna jest przede wszystkim nieszablonowych połączeń kolorystycznych. Projektanci mocno także lansują trend eko, czyli stawiają na naturalne materiały i dodatki. Te ostatnie mają być intrygujące jak również oryginalne. Aranżacje łazienki 2022 pełne są również różnych nowych rozwiązań. Doceniana jest także moc zieleni oraz błękitu, marmuru czy też drewna, które wprowadza do salonu kąpielowego ogromną dozę przytulności. Na co jeszcze stawiać urządzając łazienkę w 2022 roku? Podpowiadamy.

Trendy łazienkowe 2022 – co na ściany i na podłogę?

Modne łazienki 2022 to przede wszystkim stawianie na ciekawe wykończenia ścian oraz podłóg. Świetnie sprawdzą się w nich miedzy innymi kafelki w których postawiono na geometryczne wzory, jak również te w kształcie prostokąta. Można je śmiało układać w jodełkę, ale równie dobrze sprawdzą się położone tradycyjnie, czyli pionowo.

Modne płytki łazienkowe 2022 to także odcienie utrzymane w ciekawej kolorystyce tworzące równie inspirujące mozaiki. Bardzo dobrze sprawdzą się także kafelki, które robią ukłon w kierunku stylu retro. Tutaj mowa między innymi o tych ręcznie wytwarzanych, jak również celowo postarzanych. Zwróćmy także uwagę na płytki, które imitują drewno. Takie rozwiązanie na pewno zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości niż naturalny odpowiednik. Można także czerpać inspiracje w stylu japandi.

Modna łazienka 2022 to także stawianie na tapety w roli głównej. Na rynku z powodzeniem znajdziemy modele, które można śmiało wprowadzić nawet do tak wymagającego pomieszczenia, jakim jest łazienka. Możemy wyróżnić z ich pomocą np. ścianę nad umywalką czy też tą, którą zdobią meble. Na pewno stanie się ona dla nich doskonałym tłem, ale jednocześnie najbardziej charakterystycznym elementem dekoracyjnym.

Jakie kolory w modnej łazience 2022

Modna łazienka 2022 to gra kolorów i pójście w kierunku odważnych połączeń kolorystycznych. Nie bójmy się czerni z żółcią czy też brązu z błękitem. Możemy śmiało stawiać na przełamywanie konwencji, ale także równie dobrze iść w kierunku nieśmiertelnej klasyki gatunku. Nie bójmy się odważnych połączeń, ale także tych, które nawiązują do natury. Pamiętajmy o tym, że styl eko jest jednym z najbardziej lansowanych w tym roku przez światowej sławy projektantów, jak również amatorów dobrego designu. Takie działanie sprawi, że stworzymy modną łazienkę na wiele długich lat.