Wyburzenia budynków – od czego zacząć?

rozbiorka budynkow

rozbiorka budynkow

Czy zawsze wiemy, w jaki sposób zrealizować wyburzenie nieruchomości? Niekoniecznie. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że nie będą to działania chaotyczne. Zagwarantowane musi być bezpieczeństwo, a więc najpierw trzeba ocenić budynek i zakres prac, a także zdobyć niezbędne zezwolenia i zgody.

Proces wyburzenia budynków

Wyburzanie nie może być więc procesem chaotycznym. Najpierw musimy się zorientować w sytuacji, aby można było mniej więcej zorientować się, jaki będzie zakres prac. Specjaliści powinni zidentyfikować typ budynku, jego rozmiar i stan techniczny. Ważny będzie rodzaj materiałów budowlanych i inne czynniki, które będą wpływać na proces rozbiórki. Poza tym niezależnie od tego, czy będą to wyburzenia w Bytomiu, czy też w innym mieście, należy zdobyć wymagane zezwolenia i zgody. Wcześniej trzeba sprawdzić przepisy i regulacje, które dotyczą wyburzeń budynków. Niezbędna może się okazać wizyta w urzędzie miejskim i wypełnienie kilku formularzy.

Naturalnie zawsze powinniśmy podchodzić do takich działań bardzo ostrożnie i absolutnie samodzielnie nie zabierać się do tego typu prac. Konieczne jest skontaktowanie się z firmami, które oferują pomoc inżynierów budowlanych. Na szczęście jest dużo firm, które specjalizują się właśnie w wyburzeniach i realizują takie zlecenia na bieżąco.

Zabezpieczenie terenu i realizacja wyburzenia

Specjaliści, którzy będą realizować takie prace, muszą opracować bardzo szczegółowy plan, który będzie uwzględniać chronologię działań, a także metody wyburzeń, które będą stosowane. Wykorzystuje się maszyny i narzędzia, a także środki bezpieczeństwa. Poza tym rozbiórki w Gliwicach albo w innych miastach zawsze uwzględniają także zabezpieczenie terenu wokół budynku i wytyczenie granicy bezpiecznego obszaru. Należy zainstalować ogrodzenia i oznakowania ostrzegawcze.

Należy także z budynku usunąć wszelkie materiały niebezpieczne, jeżeli się tam znajdowały. To na przykład azbest, chemikalia albo odpady toksyczne. Należy znaleźć dla nich także odpowiednie miejsce, czyli zająć się utylizacją.