Bateria prysznicowa z deszczownicą – kiedy warto się na nią zdecydować?

bateria prysznicowa

bateria prysznicowa

Bateria prysznicowa z deszczownicą to rozwiązanie, które pojawia się zazwyczaj w nowoczesnych łazienkach. Cechuje się większą powierzchnią i wpływa na duże rozproszenie wody. Efektem tego jest oczyszczający i relaksujący deszcz, którego intensywność łatwo regulować za pomocą wygodnego pokrętła. Dlaczego warto ją mieć w prysznicu? Podpowiadamy.

Bateria prysznicowa z deszczownicą – dlaczego warto?

Bateria prysznicowa z deszczownicą to przede wszystkim wygoda użytkowania. Jest ona zamontowana sztywno w jednym miejscu pod prysznicem. Strumień wody jest efektywnie rozdzielany na dużą powierzchnię. Pozwala to tym samym wygodnie i szybko wziąć prysznic. Okazuje się niezastąpiona zwłaszcza dla osób, które potrzebują szybko i skutecznie zmyć pot z ciała po intensywnym treningu.

Deszczownica zamontowana w baterii prysznicowej przyda się także dla osób ograniczonych ruchowo lub niepełnosprawnych. Sterowanie strumieniem wody odbywa się za pośrednictwem wygodnego w użytku regulatora. Dlatego podobnie jak bateria umywalkowa nablatowa wysok można w prosty sposób zmieniać jej intensywność. Do wyboru mamy lekką i delikatną mżawkę, idealną do relaksu, jak i mocny strumień, który skutecznie oczyszcza brud z całego ciała.

Bateria prysznicowa z deszczownicą – jaki model wybrać?

Na rynku znajdziemy trzy rodzaje baterii prysznicowych z funkcją deszczownicy. Model natynkowy umożliwia bardzo prosty i intuicyjny montaż. Jego wadą jest jednak to, że cały mechanizm jest odsłonięty, więc zajmuje dużo miejsca. Dobrą alternatywą jest więc model podtynkowy, ukryty za glazurą. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza w minimalistycznych łazienkach.

Na rynku znajdziemy także modele deszczownic, które montuje się na suficie. Są najczęściej dość duże i zwykle wyposażone w szereg bardzo przydatnych i zaawansowanych funkcji. Na przykład możliwość włączenia automatycznego podświetlenia wody w zależności od jej temperatury. Niektóre modele posiadają także funkcję relaksu muzycznego. Świetnie sprawdzi się ona zwłaszcza w trakcie kąpieli małego dziecka.