Gdzie można kupić trawniki w rolkach?

Trawnik

Marzy Ci się szybki i efektowny trawnik we własnym ogrodzie? Nie chcesz czekać na wzrost trawy? Rozwiązaniem może być trwa z rolki! To jeden z lepszych sposobów na szybki i efektowny trawnik. Gdzie kupić i jak dbać o trawnik z rolki?

Piękny trawnik w ogrodzie – trawa z rolki

Trawa z rolki ma wiele zalet. Przede wszystkim szybkość aranżacji. Trawę można położyć w jeden dzień, a po tygodniu, dwóch można po niej normalnie chodzić. Trawa z rolki ukorzenia się niemal na każdym podłożu. Ale warunek jest jeden, że trzeba o nią systematycznie dbać. Trawniki w rolkach w Warszawie świetnie sprawdzają się w przydomowym ogródku, ale również i przed firmami czy budynkami użyteczności publicznej. Co ważne trawa w rolkach może być położona na boiskach piłkarskich, golfowych, a także innych terenach rekreacyjnych. Wykorzystywana jest także jako szybki sposób aranżacji trawnika przy autostradach, parkingach. Trawa z rolki powstaje z nasion, które są odporne na choroby i chwasty, dzięki temu można cieszyć się pięknym trawnikiem w krótkim czasie.

Jak położyć trawę z rolki?

Przemiana kawałka działki w piękny, pozbawiony chwastów trawnik to nie lada wyzwanie. Zielony dywan można mieć w krótkim czasie, jeśli zdecydujemy się na trawę z rolki. Wybierając trawę z rolki warto zwrócić się do specjalistycznej firmy, na przykład . Specjaliści przygotują odpowiednio teren pod trawę i dobiorą odpowiedni rodzaj do naszych potrzeb. Udzielą również wskazówek pielęgnacyjnych. Profesjonalna firma wymierzy działkę i dobierze do niej odpowiedniej długości rolki, tak by wszystkie płaty były jednakowe. Dzięki temu trawa będzie rosła równomiernie.

Trawę z rolki można położyć o każdej porze roku, nawet w listopadzie. Ważne, by grunt był odpowiednio przygotowany, a trawa pielęgnowana już po położeniu. Ważne jest wyrównanie terenu i zlikwidowanie ewentualnych wgłębień, w których może pojawiać się woda. Po zwałowaniu terenu i jego podlaniu można układać pasma trawy. Przez pierwszy tydzień trawa powinna być nawadniana codziennie, później może być nawadniana co trzy dni.