Jakie meble do pokoju młodzieżowego ?

wystroj pokoju

Dla każdego nastolatka własny pokój ma ogromne znaczenie. To tutaj bowiem będzie się uczył, odpoczywał, rozwijał swoje pasje i zapraszał znajomych. Aranżacja pokoju młodzieżowego powinna odbywać się z udziałem naszego dziecka, które samo najlepiej wie, czego aktualnie potrzebuje.

Zestaw mebli do pokoju nastolatki lub nastolatka powinien zawierać:

Łóżko

To oczywiste, że aranżacja pokoju młodzieżowego powinna obejmować łóżko dla nastolatka. Zazwyczaj są to pojedyncze meble często wyposażone w dodatkowe szuflady, w których można przechowywać tekstylia, ubrania lub inne drobiazgi. Łóżka do pokoju młodzieżowego powinny być funkcjonalne oraz wygodne. Dla każdego nastolatka ważne są obecne trendy, dlatego nie można zapomnieć, aby łóżko było również modne.

Stolik nocny

Te stoliki do pokoju młodzieżowego są często niedocenionym i pomijanym meblem. Na blacie szafki można położyć książkę, telefon lub szklankę wody. Niektóre nowoczesne szafki nocne posiadają szuflady, więc jest to dodatkowe miejsce do przechowywania.

Biurko

Omawiając meble młodzieżowe nie mogło zabraknąć biurka, które jest kluczowym elementem urządzania pokoju dla starszego dziecka. Służy ono do nauki i odrabiania lekcji, więc musi być wygodne i solidnie wykonane. Wysokiej jakości biurko młodzieżowe powinno być dostosowane do wzrostu użytkownika, mieć solidną odporną na uszkodzenia powierzchnię blatu oraz posiadać półki i szuflady lub szafki, gdzie nastolatek będzie mógł przechowywać drobiazgi oraz książki.

Krzesło do pokoju młodzieżowego

Najlepsze młodzieżowe krzesło do biurka powinno być tak zaprojektowane, aby zapewnić prawidłowe wygięcie kręgosłupa i posiadać oparcie sięgające za łopatki. Dobrze wyprofilowane krzesełko do pokoju nastolatka pomoże uniknąć wad postawy, bólów pleców i mięśni oraz przewlekłego zmęczenia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, możesz wybrać krzesło obrotowe dla młodzieży lub zwykły fotel dla nastolatka.

Szafa młodzieżowa

Szafa młodzieżowa powinna być pojemna, szczególnie szafa dla nastolatki – w tym okresie dziewczynki przykładają szczególną wagę do ubrań, które noszą. Dzieci rzadziej uważają na meble, dlatego wybierając szafki do pokoju nastolatki czy nastolatka trzeba zwrócić uwagę na ich wytrzymałość. Ponieważ na młodzież mają wpływ rówieśnicy oraz najnowsze trendy pamiętajmy, aby postawić na modną szafę do pokoju.

Nowoczesne szafy młodzieżowe często posiadają przesuwne drzwi. Dobrym rozwiązaniem będzie szafa młodzieżowa z lustrem, która sprawdzi się w dużych jak i małych przestrzeniach. Lustro optycznie powiększy pokój, ale także będzie praktycznym dodatkiem.