Jakie standardy powinien spełniać obiekt inwentarski?

obiekt inwentarski

obiekt inwentarski

Konstrukcja obiektów inwentarskich powinna umożliwiać komfortowy i efektywny chów drobiu, bydła czy trzody chlewnej. Musi wyróżniać się wysoką izolacją cieplną, a przy tym zapewniać trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Za pomocą najnowszych rozwiązań technologicznych można zapewnić najlepsze warunki dla zwierząt, a zarządcy solidny obiekt. Jakie standardy jeszcze powinien spełniać?

Jakie przepisy są wymagane dla budynków inwentarskich?

Jeśli w budynkach inwentarskich wytwarza się produkty trafiające na eksport, należy dostosować je do standardów obowiązujących w krajach kupujących gotowe wyroby. Trzeba pamiętać, że co kilkanaście lat zmieniają się technologie hodowli zwierząt, dlatego obiekt musi być gotowy na niezbędne modernizacje. Duży nacisk należy kłaść nie tylko na solidność, ale także szczelność powstających ścian. Nie jest to ścisły wymóg techniczny, ale pozwala zapewnić zwierzętom właściwe warunki życia. Sufit wewnętrzny musi być z kolei wykonany w taki sposób, aby zapewniał odporność przed działaniem pary wodnej. W dachu mogą również znaleźć się świetliki, które dostarczą większą ilość światła do wnętrza. Właśnie dlatego hale inwentarskie powinny być wykonywane przez renomowane firmy.

Dlaczego zlecić budowę hal inwentarskim specjalistom?

Fachowcy mają niezbędne doświadczenie i wiedzę z zakresu budowy hal inwentarskich. Dzięki temu mogą zaoferować Klientom wysoką jakość poszczególnych elementów, montaż oraz trwałość konstrukcji. Budynki, które wykonuje producent obiektów budowlanych GLOB-STAL Hale Stalowe wyróżniają się atrakcyjnymi cenami w porównaniu z murowanymi czy drewnianymi. Poza tym są dobrze zabezpieczone przed korozją, a w efekcie stal wytrzyma w dobrym stanie przez wiele lat (i to bez konieczności ewentualnych napraw). Ogromną zaletą takich hal, jest również szybkość montażu. Specjaliści wykonują zabudowę znacznie szybciej niż budynek drewniany i murowany.

Czym się powinna wyróżniać dobra hala inwentarska?

Dobra hala inwentarska bazuje na grubościennych profilach stalowych oraz hutniczych gorącowalcowanych kształtownikach stalowych. Elementy te muszą być właściwie zabezpieczone przed korozją poprzez cynkowanie ogniowe. Duże znaczenie mają również obudowy ścian oraz dachów z płyty warstwowej poliuretanowej czy blachy trapezowej.