Czym wyróżniają się kołdry antyalergiczne?

koldra antyalergiczna

koldra antyalergiczna

Kołdra antyalergiczna to produkt zapewniający komfortowy i bezpieczny sen osobom mającym uczulenie na roztocza, a także cierpiącym na różnego rodzaju alergie wziewne i skórne. Produkty te mają nieuczulające wypełnienie i pomagają w eliminacji roztoczy, a także zabezpieczają przed rozwojem alergenów. Kołdry alergiczne dzielą się na syntetyczne i naturalne. Jakie właściwości mają poszczególne z nich i które lepiej wybrać?

Czym charakteryzują się kołdry silikonowe?

Do najpopularniejszych, syntetycznych kołder zalicza się produkty mające wypełnienie z włókniny silikonowej. Jest to materiał miękki i lekki, a co ważne, nie przyciąga on kurzu i zabezpiecza przed rozwojem roztoczy oraz bakterii. Ponadto, nie odkształca się, dlatego tego typu kołdra może z powodzeniem służyć przed długie lata. Włóknina silikonowa może być czyszczona w domowej pralce z wykorzystaniem zwykłego proszku lub kapsułek. W przypadku osób cierpiących na intensywną alergię, warto regularnie ją prać, nawet w temperaturze 60°C.

Najlepiej zdecydować się na kołdrę z poszyciem z miękkiej mikrofibry, która skutecznie zabezpieczy organizm przed przegrzaniem. Materiał ten jest przyjemny w dotyku, a ponadto szybko schnie. W sprzedaży można też znaleźć kołdry antyalergiczne z włóknem poliestrowym, jednak te z włóknem pokrytym silikonem odznaczają się lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi, a także wyższą trwałością.

Jakie właściwości mają antyalergiczne kołdry z bambusa?

Alergicy nie muszą rezygnować z kołder z naturalnym wypełnieniem. Świetnym wyborem jest kołdra z włókien celulozowych pozyskiwanych z łodyg bambusa. Ma ona właściwości nie tylko antyalergiczne, ale też antybakteryjne i antygrzybicze. Bardzo dobrze chłonie wilgoć, dlatego polecana jest również osobom zmagającym się z nadpotliwością. Jest to pościel lekka i oddychająca, ponieważ włóknina bambusowa składa się z mikroporów przepuszczających powietrze. Kupując kołdrę bambusową najlepiej skorzystać z oferty sprawdzonej firmy, np. zakupić ją w sklepie internetowym PenPol. Producent sprzedaje kołdry z wypełnieniem z bambusa pochodzącego ze zrównoważonych upraw, na których nie stosuje się sztucznych nawozów.