Otwieranie samochodu w trybie awaryjnym

awaryjne otwieranie samochodu

awaryjne otwieranie samochodu

Życie potrafi nas zaskakiwać, na pewno już nie jednokrotnie mieliśmy okazję się o tym przekonać. Nawet z początku dobrze zapowiadający się dzień może nieść za sobą wiele komplikacji. Zatrzaśnięte drzwi od samochodu to wcale nie takie dziwne, przecież wiele ludzi dziennie musi zmagać się z tym problemem korzystając z usług specjalistów. Jest wiele przyczyn które powodują zatrzaśnięcie się zamka w drzwiach od naszego samochodu. Mimo to najczęściej wina może leżeć po naszej stronie, ponieważ nie zawsze zabieramy ze sobą kluczyk. Przecież w takim momencie kiedy kluczyk pozostawimy w środku a samochód samoczynnie się zamknie nie będzie innej możliwości jego otwarcia jak wykorzystując awaryjne otwieranie. Warto więc pamiętać o takich rzeczach i zmniejszyć tym samym ryzyko.

Szybkie awaryjne otwieranie samochodu

Nieszczęścia chodzą po ludziach i każdy kierowca powinien być świadom, że w każdym momencie może potrzebować pomocy ślusarza. Niestety sprawy związane z zamkami od samochodów nie są proste, aby otworzyć taki zamek trzeba użyć specjalnych narzędzi nie wspominając już o odpowiednim doświadczeniu które pozwoli nie uszkodzić auta. Na szczęście bez trudu możemy wezwać odpowiednich ludzi trudniących się tym fachem którzy bez problemu przeprowadzą awaryjne otwieranie samochodu. Z pewnością jedną z kwestii jaka budzi pewne obawy to cena, oczywiście ciężko jest oszacować końcową kwotę z wielu przyczyn. Po pierwsze zależy to od rodzaju zamka, a w tym rodzaju samochodu gdyż nowsze pojazdy mają nieco inny system mechanizmów zamka. Kolejną kwestią jest droga jaką będzie musiał pokonać ślusarz z www.pogotowie-zamkowe-gdynia-24h.pl, aby dotrzeć na wskazany przez nas punkt. Warto więc przygotować się na kwotę kilkuset złotych. Ostatnią kwestią do poruszenia zostaje udowodnienie że jesteśmy prawnym właścicielem pojazdu, w tym celu warto przygotować dowód rejestracyjny. W innym przypadku może nie zostać udzielona nam pomoc, warto więc o tym pamiętać i nie tracić czasu zanim dojedzie pomoc tylko od razu przygotować odpowiednie dokumenty.

Nowy i stary sposób na otwieranie auta

Na dzień dzisiejszy wyróżniamy dwie metody otwierania zamków, pierwsza z nich stosowana jest z powodzeniem od kilkudziesięciu lat. Aby ją wykonać trzeba wejść w posiadanie w specjalne narzędzie do manipulacji mechanizmem, jednak aby zrobić to legalne trzeba mieć specjalne pozwolenie. W tym przypadku bardzo ważne jest doświadczenie oraz wyczucie ponieważ zły ruch i cały mechanizm może ulec zepsuciu. Z kolei druga metoda polega na zastosowaniu poduszki hydraulicznej wraz z przyssawką do okna. Z ich pomocą fachowiec może sprawnie zrobić szczelinę uchylając nieco szybę a następnie zabezpieczyć ją poduszką hydrauliczną oraz z wykorzystaniem haczyka otworzyć drzwi od wewnątrz. Jest to całkiem nowy sposób który coraz częściej zostaje wybierany przez ślusarzy ze względu na jego skuteczność oraz minimalne ryzyko że coś pójdzie nie tak. A więc dzwoniąc po pomoc możemy być pewni że właśnie jeden z wyżej wymienionych sposobów zostanie wykorzystany.