Romantyczne mieszkanie w nowoczesnym wydaniu – projekt wnętrz doradza

mieszkanie

Romantyczne mieszkanie kojarzy się nam zazwyczaj z wnętrzem urządzonym w stylu tradycyjnym. Warto zdawać sobie sprawę, że nawet miłośnicy stylu nowoczesnego mogą mieszkać w bardzo przytulnym miejscu. Istnieją zabiegi, które pozwalają na ocieplenie pomieszczenia i nadanie mu bardziej kobiecego charakteru.

Projektant wnętrz z Krakowa: postawmy na kolory

Zdaniem specjalisty od aranżacji wnętrz z Krakowa jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy wnętrze wydaje się nam przytulne i romantyczne są kolory. W kobiecym mieszkaniu warto jest postawić na barwy jasne. Sprawdzą się tu w szczególności pastele. Ściana i podłoga w kolorze brzoskwiniowym pozwalają uzyskać niezwykły efekt.

Kolory pastelowe możemy łączyć z bielą i jasnymi beżami. Użycie jasnych barw sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe, co ma duże znaczenie w przypadku aranżacji małej kawalerki.

Podłogi powinny być jasne. W salonie lub pokoju dziennym możemy postawić na jasne, drewniane deski. Z kolei w łazience sprawdzą się odporne na wilgoć płytki ceramiczne (możemy również zdecydować się na podłogę z marmuru).

Meble w jasnych kolorach

Nie ma nic bardziej przytłaczającego niż czarne meble w małym mieszkaniu. Jeżeli zależy nam na stworzeniu przytulnego, romantycznego wnętrza lepiej jest postawić na meble białe (w przypadku, gdy nie jesteśmy przekonani do bieli, możemy zdecydować się na zakup mebli w kolorze écru).

Osoby, które obawiają się, że nie będą w stanie utrzymać w czystości bardzo jasnej kanapy, mogą zdecydować się na odcienie szarości.

Opływowe kształty

Świetnym sposobem na sprawienie, żeby mieszkanie wydawało się przytulne i romantyczne jest wybór mebli o opływowych, zaokrąglonych kształtach. Zamiast prostokątnego stoły wybierzmy stół okrągły. Bardzo efektownie prezentuje się również kanapa o zaokrąglonym kształcie. Zaokrąglone mogą być krzesła, lampy i umywalki.

Pamiętajmy o oknach

Niezmiernie ważnym elementem aranżacji każdego mieszkania są okna. W pomieszczeniu, które ma sprawiać wrażenie przytulnego i romantycznego nie może zabraknąć zasłon. Możemy natomiast zrezygnować z tradycyjnych firan i zastąpić je jasnymi roletami (są one skuteczniejszą ochroną przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów). Zasłony powinny być jasne, ale niekoniecznie białe. Ciekawy efekt zapewnią nam pastele i odcienie szarości.

Mieszkanie musi być dobrze oświetlone

Każde nowoczesne mieszkanie musi być dobrze oświetlone. Zdecydowanie warto jest postawić na więcej niż jedno źródło światła. Oprócz górnego oświetlenia wybierzmy stojące i wiszące lampy. Dużą wiszącą lampę dobrze jest umieścić nad stołem w części jadalnej. Stojące lampy możemy postawić obok łóżka. Bardzo przydatne i efektowne jest oświetlenie boczne w kuchni (warto jest umieścić źródło światła tak, żeby padało ono na blat kuchenny).

Warunkiem koniecznym w romantycznym mieszkaniu jest oświetlenie o ciepłym zabarwieniu. Ciepłe światło nie jest męczące dla oczu, a dodatkowo sprawia ono, że nasza skóra wygląda korzystniej.

Unikajmy zagracenia pomieszczenia

W nowoczesnym i romantycznym mieszkaniu nie powinno zabraknąć szaf i szafeczek, w którym umieścimy przedmioty, z których w danym momencie nie korzystamy. Unikniemy w ten sposób efektu zagracenia pomieszczenia.

Projektując mieszkanie nie musimy rezygnować z ozdób, jednak pamiętajmy o tym, żeby nie było ich zbyt dużo. W przeciwnym wypadku osiągniemy efekt przeciwny od zamierzonego. Pamiętajmy, że funkcję ozdoby pełnią nie tylko obrazy i rozmaite figurki, ale również oświetlenie czy efektowne zasłony lub rolety okienne.

Mist Architects

Zwycięstwa 2B, 30-563 Kraków