Trawa z rolki – jakie ma zastosowanie?

sztuczna trawa

sztuczna trawa

Prace ogrodnicze nie należą do najłatwiejszych czynności. Ogólnie rzecz biorąc, potrzeba do tego sporo wiedzy, umiejętności i też narzędzi. Nie każdy posiada te rzeczy pod względem ogrodniczym, jednakże każdy chyba chciałby posiadać zadbany i wypielęgnowany ogród. Do jednych z najcięższych prac ogrodowych należy posianie trawnika i dbanie o niego. Nie każdy wie jak dokładnie to zrobić i z tego właśnie powodu popularne są w dzisiejszych czasach trawniki rolowane. Posiadają one wiele zalet, o których warto wspomnieć.

Dlaczego warto zdecydować się na trawniki rolowane?

Ogólnie rzecz biorąc, trawa z rolki posiada wiele zalet. Swoją popularność zyskała zapewne za sprawą prostoty, jaką oferuje. Producenci oferujący trawniki rolowane, zazwyczaj zajmują się też ich położeniem. Sprawia to, że można cieszyć się zadbanym trawnikiem zaledwie po kilku chwilach. Trawnik taki jest łatwy w ułożeniu i dodatkowo wygląda bardzo zdrowo i naturalnie. Bardzo dobrze dopasowuje się do gruntu, nawet nietypowego. Przy sianiu zwykłej trawy na powierzchniach ukośnych, często zdarzają się ubytki. Dzieje się tak dlatego, że deszcze skutecznie wypłukują nasiona. W przypadku trawy rolowanej takie zjawisko nie występuje. Trawa tego typu jest popularna tak naprawdę wszędzie. Wykorzystuje się ją na działkach, w ogrodach, a nawet przy skwerach miejskich. To bardzo szybki sposób na zazielenienie terenów. Istotna jest jednak pielęgnacja trawy w rolkach. Nie jest ona skomplikowana.

Co warto wiedzieć o pielęgnacji trawy w rolkach?

Nie potrzeba posiadać dużej wiedzy ogrodniczej, jeżeli chodzi o trawniki z rolki. Trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu jak też i koszeniu. Pierwsze koszenie zaleca się wykonywać, gdy trawnik jeszcze nie osiągnął wysokości 10 cm. Zazwyczaj dzieje się to po tygodniu od położenia. Kolejna istotna rzecz to nawożenie. Dobór nawozu gra dużą rolę. Zależnie od pory roku należy używać nawozów o konkretnej zawartości azotu. O dobór nawozu najlepiej jest zawsze pytać producenta trawników z rolki.