W jaki sposób pielęgnować drewniane drzwi?

drewniane drzwi

drewniane drzwi

Drzwi wykonane z drewna mogą być przysłowiową kropką nad „i” w ogólnym wyglądzie całego domu. Tego typu drzwi stanowią również świetną wizytówkę. Żeby były ponadczasowe, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Nie jest ona bardzo wymagająca, ale trzeba przyswoić sobie kilka podstawowych kwestii. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak pielęgnować drzwi z drewna.

Drzwi drewniane, to dobry wybór na długie lata

Drewno od zawsze było cenione i powszechnie wykorzystywane. Łatwość obróbki tego materiału sprawia, że można dowolnie projektować wygląd drzwi. Dobry producent będzie w stanie wykonać każdy projekt. Nie da się ukryć, że drzwi, podobnie jak okna, są jednym z najważniejszych elementów w domu lub mieszkaniu. Zamykając je i otwierając codziennie, ulegają zabrudzeniom i powolnemu zużywaniu. Szczególnie drzwi z drewna wymagają regularnego czyszczenia, impregnacji i renowacji. Pomimo tego warto zastanowić się nad wybraniem właśnie tego typu drzwi. Faktura drewna jest jedyna i niepowtarzalna, zdecydowanie nadaje pomieszczeniu większej przytulności. Drewno jest materiałem naturalnym, dlatego też zdrowszym. Kolejną zaletą jest łatwość, z jaką można zmienić kolor drzwi lub pozbywając się niechcianych farb, pozostawić surowe drewno, po odpowiednim zaimpregnowaniu.

Prawidłowy sposób pielęgnacji drzwi z drewna

Piękno drewnianych drzwi jest bezdyskusyjne. Wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, aby mogły przez długi czas cieszyć oko i dobrze spełniać swoją funkcję. Drzwi z dobrymi parametrami termoizolacyjnymi oraz wymaganymi testami, można zamówić u producenta drzwi drewnianych Muszyńscy Okna.

Podstawowe zasady dbania o drzwi wykonane z drewna:

  • nie wolno używać preparatów posiadających właściwości ścierne,
  • do czyszczenia najlepiej używać miękkiej szmatki, niewskazane są gąbki z ostrą powierzchnią,
  • można używać łagodnych detergentów,
  • nie wolno używać środków czyszczących zawierających chlor lub różnego rodzaju rozpuszczalniki, niedopuszczalny jest także płyn do mycia szyb,
  • warto kupić odpowiednie zestawy pielęgnacyjne do drzwi drewnianych,
  • raz na jakiś czas konieczna jest odpowiednia renowacja.

Jak widać, drewniane drzwi wymagają właściwego traktowania, ale nie jest to trudne. W razie wątpliwości można zawsze dopytać fachowców o to, jak prawidłowo przeprowadzać pielęgnację.